Paco Osuna gwiazdą imprezy burna

Poza zagranicznymi gwiazdami na imprezie zagrają również młodzi polscy debiutanci – finaliści burn Residency.

Paco-Osuna-foto-1

            Mix-off to kolejny etap zmagań młodych dj-ów biorących udział w Burn Residency. Impreza wyłoni zwycięzcę krajowych eliminacji, który poleci na Ibizę, żeby tam poznawać tajniki sztuki dj-skiej i walczyć o rezydencję w jednym z kilku najlepszych klubów wyspy. Który z polskich uczestników dostanie wymarzony bilet na Ibizę, okaże się już 26 kwietnia w warszawskim klubie 1500m2. Podczas mix-offu zmierzą się dj-e: Sincz, Piranha Poodles, Optik, Thomas Leo i Michael Groovy – to właśnie ich sety zdobyły największą popularność na Facebooku i uznanie komisji sędziowskiej.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

            Po konkursowej częście eventu stery przejmą prawdziwe legendy europejskiego dj-ingu.  Wiadomość o tym, że na imprezie zagra szwedzka legenda techno Adam Beyer, zelektryzowała fanów muzyki elektronicznej już kilka tygodni temu. Momentalnie ruszyła lawina plotek i domysłów odnośnie tożsamości drugiego headlinera, którego nazwisko ujawniono dopiero dzisiaj – okazuje się, że dla zgromadzonych na parkiecie 1500m2 zagra Paco Osuna.

            Kreatywność, innowacyjność i ewolucja to słowa najlepiej podsumowujące karierę tego niezwykłego dj-a i producenta. Paco zaczął przygodę z muzyką w wieku 14 lat, żeby już w 1994 przekuć pasję w profesję. W 2006 założył swoją drugą wytwórnię Mindshake, w której wydawali m.in. Skoozbot, Ambivalent czy Paul Ritch. Nie poprzestał jednak na tym i dwa lata później otworzył w Barcelonie słynny Club4 – miejsce, przez didżejkę którego przewinęli się choćby Carl Cox, Adam Beyer czy Richie Hawtin.

            Takie EP-ki jak Crazy (2007), Obeat (2008) czy Lemon Juice (2009) zapewniły Osunie solidną pozycję w  katalogu wytwórni Plus8 – dwa jego tracki znalazł się na kompilacji z okazji wydania setnej pozycji labelu. Paco wciąż grywa w najsłynniejszych klubach (Fabrik, Watergate, Cocorico, Goa i Pacha) oraz na najgłośniejszch festiwalach (DEMF, Awakenings, SAMC, Amore i WMC).

            Minimalistyczne dźwięki wychodzące spod ręki Paco Osuny są opisywane jako wypełnione głębią, mrokiem i inteligencją. Charakterystyczne brzmienie w połączeniu ze sceniczną kreatywnością pozwala na osiągnięcie niemal mistycznej jedności z tłumem za każdym razem, kiedy Paco opowiada dźwiękiem nową historię.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News