Osoby, które czują magię świąt już w listopadzie są szczęśliwsze

Dwa ciastka w kształcie ludzika

1 listopada za nami, a to oznacza, że już albo lada chwila, w sklepach pojawią się świąteczne dekoracje i w sekundę zaleje nas magia świąt. Niektórzy już słuchają świątecznych hitów, czy oglądają świąteczne filmy. Jak się okazuje, nie ma w tym nic złego.

Jak wykazały badania, ludzie, którzy wcześniej zaczynają czuć magię świąt, są po prostu bardziej szczęśliwi. Według psychoanalityka Steva McKeowna, grupa ludzi rozpoczynająca przygotowania do świąt wcześniej, odczuwa więcej ekscytacji z dnia codziennego, co chyba sami przyznacie – nie jest niczym złym, a na pewno lepszym od codziennego marudzenia, jak to źle i jak niedobrze.

Psychoanalityk uważa także, że nostalgia, którą wywołują w nas święta Bożego Narodzenia, przenosi nas do czasów dzieciństwa, kiedy nie mieliśmy pracy, rachunków, obowiązków i żadnych dramatów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Chociaż powodów dla wcześniejszego dekorowania domu świątecznymi bibelotami może być wiele, najczęściej wiążą się one z nostalgią, by ponownie przeżyć magię świąt, tak, jak w czasach dzieciństwa. W świecie pełnym niepokoju i stresu ludzie lubią kojarzyć się z rzeczami, które czynią ich szczęśliwymi, a tak właśnie jest ze świątecznymi dekoracjami.

Ponadto, istnieje stwierdzenie, że ludzie, którzy wcześniej zarażają innych magią świąt, są uznawani za bardziej przyjaznych i spójnych (cokolwiek to drugie stwierdzenie znaczy). W takim razie, na co czekacie? Odpalajcie Last Christmas i cieszcie się zbliżającym, magicznym czasem!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News