Opera z playerem Spotify, Apple Music i YouTube

Przeglądarka Opera dodaje nową funkcję, szybki dostęp do najpopularniejszych platform streamingowych. Od teraz użytkownicy będą mogli odtwarzać muzykę ze Spotify, Apple Music czy YouTube Music bezpośrednio z paska bocznego przeglądarki.

Opera z playerem do platform streamingowych

Duża część naszego życia toczy się obecnie w sieci, a platformy streamingowe stały się bardziej popularne niż kiedykolwiek. Jednak korzystanie z oddzielnych aplikacji lub odtwarzanie muzyki w kartach przeglądarki może być uciążliwe. „Wszyscy znamy ten ból, kiedy chcemy odtworzyć filmik wideo, ale muzyka której słuchaliśmy dalej gra w tle. Dzięki naszemu Playerowi rozwiązaliśmy ten problem i w ten sposób i ułatwiamy użytkownikom życie” – mówi Maciej Kocemba, Product Director w Opera.

Co ważne, odtwarzacz w Operze zatrzyma się za każdym kiedy użytkownik włączy plik wideo lub plik audio w karcie przeglądarki, a po zakończeniu automatycznie wznowi odtwarzanie muzyki. – „Mówimy TAK muzyce w tle i kategorycznie NIE kakofonii” – dodaje Maciej Kocemba.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pełna kontrola nad odtwarzaniem dźwięku

Dostęp do nowej funkcji odtwarzacza można uzyskać na pasku bocznym przeglądarki, pod ikonami komunikatorów. Aby odtworzyć, zatrzymać lub pominąć ścieżkę, użytkownicy nie muszą opuszczać karty, z której korzystają w przeglądarce ani nawet otwierać odtwarzacza. Muzykę można kontrolować przy pomocy przycisków na klawiaturze komputera lub najeżdżając kursorem na ikonę odtwarzacza w pasku bocznym, co uruchomi mały panel kontrolny. Absolutni audiofile i i miłośnicy podcastów mogą się zalogować na wszystkich trzech platformach streamingowych jednocześnie i przełączać się między nimi.

Każdy, kto nie jest zainteresowany funkcją odtwarzacza, może łatwo ją wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.

opera player Magazyn HIRO scaled Opera z playerem Spotify, Apple Music i YouTube

Instagram i Twitter w zasięgu kursora

Na początku tego roku Opera dodała Instagrama i Twittera do paska bocznego, umożliwiając swoim użytkownikom interakcję ze znajomymi i bliskimi bez konieczności opuszczania przeglądarki. Nowa funkcja odtwarzacza zapewnia podobnie bezproblemowe odtwarzanie wszystkim miłośnikom podcastów i muzyki, bez konieczności zarządzania kilkoma urządzeniami, kartami lub aplikacjami.

– „Szczególnie w okresie pracy zdalnej, kiedy spędzamy dużo czasu w Internecie, ważne jest, aby otaczać się tym, co nam sprawia przyjemność. Opera umożliwia to swoim użytkownikom w przeglądarce, dając bezproblemowy dostęp do twojej ulubionej muzyki, podcastów, kont na Instagramie czy komunikatorów społecznościowych” – dodaje Kocemba. Deskotopowa wersja Opery jest bezpłatna i można ją pobrać ze strony https://opera.com. Przeglądarka działa na urządzeniach z systemami Windows, Mac i Linux.

Opera szuka “surfera internetu”

Opera niedawno ogłosiła wymarzoną dla każdego pracę. Firma szuka „Surfera Internetu”, czyli osoby, której zadaniem będzie przeglądanie sieci dla przyjemności. Co ciekawe, wynagrodzenie za 2-tygodniowe szperanie wynosi 8 tys. euro! Więcej szczegółów na temat oferty można znaleźć tutaj.

Aplikacje należy składać do 20 listopada.

Opera Surfer Internetu Magazyn HIRO Opera z playerem Spotify, Apple Music i YouTube

O Operze

Opera jest wiodącą w świecie marką internetową z zaangażowaną i rosnącą bazą ponad 380 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Liczba użytkowników przeglądarek Opera na komputery stacjonarne wzrosła o 64 procent w ciągu ostatnich trzech lat do 75 mln użytkowników miesięcznie. Opera ma siedzibę w Oslo w Norwegii i jest notowana na giełdzie NASDAQ (OPRA).

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News