ONZ chce stworzyć futurystyczne miasto na oceanie. Samowystarczalne, energooszczędne, bez samochodów

Wizualizacja miasta pływającego na oceanie

Wyobraźcie sobie, że żyjecie w mieście, które nie tylko produkuje własną żywność i energie, ale także bez problemu znosi klęski żywiołowe, znajdując się jednocześnie na oceanie. Brzmi jak utopia?

Owszem, trochę ten opis brzmi, jak coś, co mogło zostać wymyślone przez pisarza science-fiction, jednak ONZ chce, by projekt ten stał się rzeczywistością. Podczas dyskusji przy okrągłym stole podczas spotkanie zwołanego przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich (UN Habitat) i firmę Oceanix, pojawiła się ideą zbudowania pływającego miasta.

Grupa architektów i projektantów zaprezentowała koncepcję pływającego miasta, które byłoby niedrogie i zdolne do przetrwania katastrof spowodowanymi zmianami klimatu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pływające miasto, zaprojektowane przez światowej sławy architekta Bjarke Ingelsa we współpracy z Oceanix byłoby zbiorem sześciokątnych platform, które mogłyby pomieścić około 300 mieszkańców. Grupa sześciu platform stanowiłaby wioskę, a całe miasto mogłoby mieć sześć wiosek mieszczących około 10 tysięcy mieszkańców.

W tych wioskach nie byłoby samochodów ani ciężarówek, a mieszkańcy wykorzystywaliby systemy akwaponiczne i uprawę wertykalną, umożliwiającą wykarmienie mieszkańców. Platformy byłyby zakotwiczone na bardzo mocnym (twardszym od betonu) materiale o nazwie Biorock.

Poniżej możecie zobaczyć pierwsze wizualizacje tego innowacyjnego projektu.

oceanix 185 ONZ chce stworzyć futurystyczne miasto na oceanie. Samowystarczalne, energooszczędne, bez samochodów oceanix 184 ONZ chce stworzyć futurystyczne miasto na oceanie. Samowystarczalne, energooszczędne, bez samochodów oceanix 177 1 ONZ chce stworzyć futurystyczne miasto na oceanie. Samowystarczalne, energooszczędne, bez samochodów oceanix 174 ONZ chce stworzyć futurystyczne miasto na oceanie. Samowystarczalne, energooszczędne, bez samochodów

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News