Okazało się, że blizna Harry’ego Pottera to nie piorun

Chłopiec z blizną w kształcie pioruna

Prawd związanych z Harrym Potterem jest kilka: Voldemort zawsze będzie mącił, Gryffindor zawsze wygra coroczny konkurs domów Hogwartu, a Harry Potter ma bliznę w kształcie pioruna. Co do tego ostatniego: no właśnie nie.

Nasz dotychczasowy światopogląd poległ w ruinie, gdy okazało się, że słynna blizna młodego czarodzieja, wbrew temu, co wszyscy twierdzą: nie jest piorunem. W końcu to najbardziej charakteryczny znak Pottera, zaraz obok okrągłych okularów i szat Gryffindoru. To tak, jakbyśmy dowiedzieli się, że Weasleyowie tak naprawdę byli blondami.

Zobacz również: Nie dla Mugoli – tatuaże ze świata Harry’ego Pottera

Nie trzymając Was dłużej w niepewności, wyjaśnijmy o co chodzi w tym całym zamieszaniu. Przełomowa informacja dla wszystkich potteromaniaków pojawiła się na Twitterze Today Years Old — stronie poświęconej faktom i ciekawostkom ze świata zarówno czarodziejów, jak i mugoli.

Blizna na czole Harry’ego Pottera to nic innego, jak ruch ręką, jaki wykonuje czarodziej, by rzucić zaklęcie Avada Kedavra, którym to Voldermort zabił rodziców Harry’ego. Przyznamy: ma to sens, ale i tak czujemy się w pewnym stopniu oszukani, że przez tyle lat, żyliśmy w tej niewiedzy…

Komentarze
Podaj dalej

Zapisz się do Newslettera