Najbardziej wyczekiwana gra ostatnich lat, czyli Dziedzictwo Hogwartu

dziedzictwo hogwartu screeny z gry

Już za dwa dni premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego tysiąclecia. Dziedzictwo Hogwartu zagości na naszych konsolach i komputerach już 10 lutego, ale już teraz pojawiają się pierwsze recenzje.

Dziennikarze są zadowoleni i wszystko wskazuje na to, że gracze również będą.

RPG w świecie magii

Do tej pory ukazało się kilkanaście gier wideo o przygodach Harry’ego Pottera i jego przyjaciół. Otrzymaliśmy produkcje przygodowe na podstawie poszczególnych filmów, jak również takie dziwadła, jak dawno już zapomniane Quidditch World Cup. Żadna z nich nie oferowała otwartego świata.

Dziedzictwo Hogwartu będzie się za to opierać przede wszystkim na ogromnym, otwartym świecie, którego zwiedzanie ma być emocjonujące, pełne smaczków i wrażeń niemalże artystycznych. Ma to być główna siła napędowa tej produkcji, ale czym by był otwarty świat bez aktywności, w których można brać udział? Tych ma być, według licznych zapowiedzi, mnóstwo.

Zabawę zaczniemy od stworzenia własnej postaci w rozbudowanym edytorze. Następnie wybierzemy jeden ze czterech domów, do których będziemy należeć. Wybór ten zdefiniuje wiele czynników: to, gdzie będziemy mogli się poruszać, jakie czynności podejmować i z kim rozmawiać.

Dziedzictwo Hogwartu i liczne atrakcje

Do dyspozycji gracza jest zarówno ogromny zamek, jak i wszelkie tereny, które go otaczają. Większość miejscówek będziemy już kojarzyć z sagi książkowej oraz filmowej o Harrym Potterze, ale nie zabraknie również smaczków przygotowanych przez twórców gry.

Atrakcji będzie mnóstwo. Weźmiemy udział w licznych zajęciach szkolnych, aby stać się lepszymi czarodziejami. Będziemy latać na miotle, walczyć z przeciwnikami i napotykać na mniej lub bardziej przyjazne stworzenia znane z uniwersum książkowego i filmowego.

Możemy być zatem przygotowani na rozbudowany i epicki tytuł RPG, który zapewni setki godzin nieskrępowanej zabawy. Twórcy obiecują, że świat będzie ogromny i pełen atrakcji, a mnogość interakcji będzie mógł zaskoczyć nawet największych wyjadaczy gatunku.

Pierwsze recenzje

Dziedzictwo Hogwartu doczekało się już pierwszych recenzji – są one przytłaczająco pozytywne. Rafał Rudnicki, dziennikarz portalu Komputer Świat, zwraca uwagę przede wszystkim na dopieszczenie rozległego świata, zachwycający klimat i angażujące czynności, które możemy podjąć w trakcie rozgrywki.

Nie mogę zacząć inaczej niż od podkreślenia, jak pięknym, dopracowanym i szczegółowym światem jest Hogwart i jego okolice. I już nie chodzi o to, że całość jest rozległa i pełna różnorakich aktywności. 

Szkoła jest gigantyczna, składa się z wielu pięter i nigdy nie czujemy, że gdzieś to już widzieliśmy. Każdy pokój, każdy korytarz i każda klatka schodowa mają swoją własną historię, opowiadaną a to przez magię, a to przez muzykę, a to przez losowe sceny dziejące się na ekranie.

Nie zdziwcie się, jeśli z toalety wyskoczy zamieszkujący szkołę Irytek i zacznie droczyć się z przechadzającym uczniem – Hogwart to żywy organizm, a poznanie jego wszystkich tajnik zajmie wam długie godziny.

Dla kogo jest Dziedzictwo Hogwartu?

Nie można zaprzeczyć, że od pierwszych zapowiedzi kreowany przez twórców target jest jasny: fani uniwersum Harry’ego Pottera. Zarówno z informacji prasowych, jak i pierwszych recenzji wynika, że jest to prawda, chociaż niektórzy fani gatunku również mogą być zadowoleni i może być to dla nich doskonała okazja, by zakochać się w świecie magii.

Premiera gry będzie miała miejsce 10 lutego 2023 roku. Pojawi się na komputerach PC, konsolach Xbox One, Xbox Series X, PS4 oraz PS5. Osoby, które kupiły grę przedpremierowo, mogą zacząć rozgrywkę już 3 dni przed oficjalnym ukazaniem się produkcji na rynku.

Zobacz także: Czy filmy lepsze od książek istnieją?

Czy filmy lepsze od książek istnieją? 7 przykładów

Oceń artykuł. Autor się ucieszy

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News