Harry Potter – co robią teraz członkowie obsady?

harry potter obsada

Trudno szukać większego fenomenu popkulturowego niż Harry Potter. Seria książek i filmów o przygodach młodego czarodzieja łączy kolejne pokolenia i na stałe zagościła w kanonie współczesnej kultury. Aktorzy, którzy zagrali główne role, do tej pory są kojarzeni głównie z nich – jednak ich życie nadal się toczy.

Co teraz robią członkowie obsady filmów o Harrym Potterze? Sprawdziliśmy!

Daniel Radcliffe (Harry Potter)

Choć dla wielu osób Radcliffe jest jednoznacznie utożsamiany z Harrym, to mało kto wie, że jeszcze w trakcie powstawania kolejnych części sagi brał udział w różnych projektach filmowych i teatralnych. Po 2011 roku, kiedy w kinach pojawiły się drugie Insygnia śmierci, próbował odciąć się od dotychczasowego wizerunku i wystąpił w kilku ciekawych produkcjach.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Mowa między innymi o ekranizacji powieści Joe Hilla (syna Stephena Kinga) pod tytułem Rogi, gdzie zagrał rolę faceta, któremu wyrosły tytułowe rogi, a co za tym idzie, posiadł moc czytania cudzych myśli. Niebanalnym projektem był także Człowiek-scyzoryk, a więc chyba najdziwniejszy film, w którym zagrał główną rolę.

Do ciekawej sytuacji doszło w 2013 roku, kiedy na planie filmu Na śmierć i życie musiał zagrać scenę erotyczną z Erin Darke. Szybko się w sobie zakochali, a kilka dni temu Erin urodziła dziecko.

Daniel Radcliffe znany jest ze swojej działalności aktywistycznej – deklaruje się jako sojusznik ruchu LGBT, ateista i feminista. Zmaga się również z zaburzeniami psychicznymi – chodzi konkretnie o nękające go lęki.

Rupert Grint (Ron Weasley)

U filmowego Rona raczej nie dzieje się wiele – a przynajmniej nic o tym nie wiemy, bo Grint zrezygnował z prowadzenia mediów społecznościowych, rzadko pokazuje się publicznie i nie dzieli się informacjami o swoim życiu prywatnym. Wiadomo jedynie, że w 2020 roku urodziło mu się dziecko.

Po zakończeniu prac na planie filmów o Harrym Potterze wystąpił w kilku mniej znanych produkcjach i teledysku do utworu Lego House Eda Sheerana.

Emma Watson (Hermiona Granger)

Piękna i Bestia, Noe: Wybrany przez Boga czy Małe kobietki – to tylko niektóre z nieporównywalnie mniej popularnych i dochodowych filmów, w których zagrała Emma Watson po zakończeniu prac nad Harrym Potterem. Jej gra aktorska jest jednak niezmiennie doceniana przez krytyków, może poza jednym przypadkiem: za rolę w The Circle otrzymała Złotą Malinę.

Watson nie jest jednak jedynie aktorką, ale również modelką i aktywistką. W 2014 roku stanęła na czele akcji HeForShe we współpracy z ONZ. Głównym jej założeniem jest włączenie mężczyzn do walki o prawa kobiet.

Ciekawostką jest, że jako modelka zadebiutowała już w 2009 roku, a więc w trakcie prac nad filmami o młodym czarodzieju. Została wówczas twarzą marki Burberry.

Tom Felton (Draco Malfoy)

Jeden z najbardziej znanych czarnych charakterów w historii kinematografii na planie ostatniej części Harry’ego Pottera poznał pewną kaskaderkę, którą zobaczyć możemy w roli jego żony w epilogu Insygniów śmierci 2. Był z nią w związku, jednak ona zostawiła go dla zawodowego golfisty. Po tym czasie niewiele wiadomo o jego życiu prywatnym.

Wiemy jednak o tym, że zagrał mniejsze lub większe role w kilku mniejszych lub większych produkcjach, a w ostatnim czasie wydał swoją autobiografię – Po drugiej stronie różdżki. Projekt ma na celu odcięcie się nieco od wizerunku Draco Malfoya, jednak nie pomaga za bardzo harrypoterrowa otoczka akcji promocyjnej tej książki.

Matthew Lewis (Neville Longbottom)

O filmowym Neville’u będzie krótko: wyprzystojniał, poślubił aktorkę Angelę Jones i obecnie oboje wiodą spokojne życie wraz ze swoimi uroczymi psami.

Po zakończeniu prac nad filmami o Harrym Potterze, Lewis wystąpił w kilku serialach i na deskach teatru.

Evanna Lynch (Luna Lovegood)

Lynch praktycznie nie kontynuowała swojej kariery aktorskiej. J.K. Rowling stwierdziła, że przy pisaniu ostatnich powieści o Harrym Potterze, w głowie słyszała wyłącznie jej głos. W dodatku na planie zaprzyjaźniła się z filmową Ginny, Cho i jedną z bliźniaczek Patil. To chyba wszystko, co obecnie wiemy na jej temat.

Zobacz także: Najdroższe filmy wszech czasów

Najdroższe filmy wszech czasów [TOP 10] – brak zaskoczeń?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News