Nyadak Thot – modelka, która wygląda jak prawdziwa Barbie

Nyadak Thot – modelka, która wygląda jak prawdziwa Barbie

Wygląd lalki Barbie od lat jest wyznacznikiem idealnie pięknej kobiety. Pogląd ten był na przestrzeni czasu poddawany krytyce, jednak młode dziewczyny wciąż dążą do tego, aby wyglądać tak perfekcyjnie pięknie jak ich ulubiona Barbie. W ten sposób chcą zostać żywymi lalkami Barbie. Niektórym się to udaje. Jedną z takich kobiet jest Nyadak Thot, znana jako „Duckie”. Jej zdjęcia zachwycają i podbijają serwis X.

Kim jest Nyadak Thot?

Nyadak Thot – modelka, która wygląda jak prawdziwa Barbie

Nyadak Thot urodziła się 23 października 1995 roku w Melbourne, w Australii. Jest południowo sudańsko-australijską modelką. Imię Nyadak ma plemienne korzenie, ponieważ jej rodzina pochodzi z Południowego Sudanu. W szkole nauczyciele i uczniowie mieli problem, żeby poprawnie wymówić to imię, więc przyjęła przydomek „Duckie” – od tamtej chwili tak wszyscy się do niej zwracają.

Kariera Duckie w modelingu

Nyadak Thot – modelka, która wygląda jak prawdziwa Barbie

Duckie została wprowadzona na wybieg przez swoją siostrę, Nikki Perkins, która jest modelką i YouTuberką. Dziewczyna opiekowała się nią podczas sesji zdjęciowych. Tam, Thot uwierzyła w swój potencjał i poczuła inspirację do wzięcia udziału w ósmej edycji australijskiego programu Next Top Model w 2013 roku, gdzie zajęła trzecie miejsce.

Rozpoczynając karierę modelki w Australii, gdzie w 2016 r. chodziła po wybiegu Davida Jonesa, Thot stwierdziła, że otrzymywanie zleceń jest trudne ze względu na brak możliwości dla czarnoskórych modelek. Podjęła więc decyzję o przeprowadzce na Brooklynu w Nowym Jorku w nadziei, że może odnieść większy sukces jako czarnoskóra modelka. Po zaplanowaniu spotkań z wieloma agencjami modelek, Nyadak Thot poleciała do Nowego Jorku, gdzie otrzymała wiele ofert współpracy i ostatecznie zdecydowała się podpisać kontrakt z New York Model Management.

Nyadak Thot – modelka, która wygląda jak prawdziwa Barbie

W Nowym Jorku to Kanye West pomógł nabrać tempa karierze Nyadak Thot. Gdy pewnego dnia Thot wyszła z castingu, asystentka Westa goniła ją, aby natychmiast zaprosić na spotkanie. Tego samego dnia Thot zrobiła zdjęcia na okładkę magazynu, a później szła po wybiegu podczas pokazu Yeezy Spring/Summer 2017. Był to jej pierwszy międzynarodowy pokaz.

Od 2018 roku Nyadak Thot jest światową ambasadorką L’Oreal Paris. Duckie brała udział w kampaniach Fenty x Puma, Fenty Beauty, Moschino, Balmain i Oscar de la Renta. Zadebiutowała na pokazie mody Victoria’s Secret w 2018 roku. Duckie pojawiła się także na okładce albumu CHIC It’s About Time, który ukazał się we wrześniu 2018 roku.

Wpływ Nyadak Thot na branżę modową

Nyadak Thot – modelka, która wygląda jak prawdziwa Barbie

Ważnym momentem w karierze Duckie był spektakularny roczny kalendarz Pirelli na rok 2018, nakręcony przez Tima Walkera i stylizowany przez Edwarda Ennifula, który był pełną napięcia opowieścią o „Alicji w Krainie Czarów”. Duckie została obsadzona w roli Alicji, która przyniosła jej drogę do sławy. Przed pracą dla Pirelli Thot stwierdziła, że często sama wykonywała makijaż na sesjach zdjęciowych, ponieważ nie zawsze brano pod uwagę kolor jej skóry.

Od tego czasu głośno wypowiada się na temat różnorodności i Black Lives Matter w branży modowej, po tym jak stwierdziła, że często jest jedyną czarnoskórą osobą na planie. W 2020 r. w rozmowie z The Glass Magazine Nyadak Thot powiedziała:

„Myślę, że branża modowa zaszła daleko, ale aby naprawdę popchnąć ją do przodu, musi pójść dalej, nie tylko zatrudniać modelki o innym kolorze skóry. Branża musi być bardziej otwarta, jeśli chodzi o zatrudnianie różnorodnych talentów do pracy w obszarach kreatywnych i decyzyjnych.”

Duckie dla GLASS

Nyadak Thot stwierdziła, że kiedy dorastała, nie widziała w branży kosmetycznej ludzi wyglądających jak ona. Ma nadzieję, że jej praca pozwoli innym zobaczyć odzwierciedlenie siebie i poczuć, że nic nie jest dla nich niedostępne.

Obecnie Duckie ma ogromny wpływ na zmiany w branży modowej. Nyadak Thot rzuca wyzwanie tradycyjnym standardom urody jak i wyraźne światło na zmieniające się oblicze mody, podkreśla znaczenie różnorodności na sesjach, na wybiegu oraz za kulisami. Osiągnięcia Duckie są dowodem na to, że przełamywanie znanych od lat podziałów oraz akceptowanie piękna we wszystkich jego formach są możliwe.

Popularność Duckie na X i porównania do Barbie

Duckie ze względu na swoją lśniącą skórę nazywana jest Czarną Barbie. Wyraża dumę z tego przydomku, ale nie uważa się za wystarczająco idealną.

To dość wysokie oczekiwania. Barbie to idealna rzecz, a ja zdecydowanie nie jestem idealna. Bardzo się cieszę, że ludzie tak o mnie mówią, bo po prostu cudownie jest zostać przedstawioną światu jako Czarna Barbie. Wezmę ten tytuł.

Duckie dla PAPER

Fakt, że Duckie wygląda jak prawdziwa Barbie sprawił, że użytkownicy X oszaleli na jej punkcie. Wszystko zaczęło się, gdy Duckie udostępniła zdjęcie, przedstawiające ją w oszałamiającej czarno-złotej sukience z dopasowanym makijażem:

Przepiękny wygląd Duckie na zdjęciu wywołał falę komentarzy wyrażających zachwyt, ale i zdziwienie oraz powątpiewanie, czy dziewczyna jest prawdziwą ludzką istotą: „Nie uwierzę, że jest prawdziwa, dopóki nie zobaczę jej osobiście.”, „Ja, widząc to: czy to człowiek, czy to Barbie?”, „Jesteś dosłownie żywą lalką Barbie.” czy „Ona wygląda dokładnie jak czarnoskóra lalka Barbie”.

W sekcji komentarzy fani Duckie zaczęli apelować o to, by Mattel stworzył dla modelki jej własną lalkę! Komentujący byli jednogłośni: „Czy ktoś może wysłać to zdjęcie do Mattel?”. Sama Duckie zareagowała entuzjastycznie na ten pomysł:

Która dziewczyna nie marzy o lalce Barbie a swoje podobieństwo? Życzymy Nyadak Thot spełnienia tego marzenia i czekamy na Duckie Barbie Doll!

Źródło zdjęć: @duckiethot

Zobacz też: Ryan Gosling prezentuje „Ken The EP”. Trzy nowe wersje hitu “I’m Just Ken”!

Ryan Gosling prezentuje „Ken The EP”. Trzy nowe wersje hitu “I’m Just Ken”!

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News