Numerologia – co mówią liczby o Twojej przyszłości?

Człowiek na tle nieba w nocy

Jeśli interesujecie się astrologią, wiecie kim są zodiakary i wierzycie w moc wróżbiarstwa, to prawdopodobnie słyszeliście również o numerologii. Choć najstarsza z nich sięga czasów Babilonu, okazuje się być aktualna – nawet po tysiącach lat. Numerologia przypisuje znaczenie wartościom liczbowym oraz literom w słowach, imionach i datach. Zgodnie z tą filozofią, wszystko łączy się z liczbą – często związaną z wpływami planet i energii. Wszyscy mamy indywidualne numery osobiste, które mogą pomóc w opisaniu nas samych, innych i tego jak odnosimy się do całego świata. To także sposób na zbadanie zgodności z innymi ludźmi i przybliżenie tego, co nas czeka w przyszłości. Bierzcie notatnik i do liczenia!

 

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Numerologia i jej historia

Obliczanie drogi życia

Znaczenie liczb

Numerologia – liczba 1

Numerologia – liczba 2

Numerologia – liczba 3

Numerologia – liczba 4

Numerologia – liczba 5

Numerologia – liczba 6

Numerologia – liczba 7

Numerologia – liczba 8

Numerologia – liczba 9

Numerologia – liczba 11

Numerologia – liczba 22

Moda na numerologię

Numerologia i jej historia

Początki numerologii sięgają lat 569-470 p.n.e. Grecki filozof Pitagoras badał metafizykę liczb i wierzył, że każdą liczbę można sprowadzić do pojedynczej cyfry z przedziału od jednego do dziewięciu. Uważał on, że dzięki zrozumieniu tej pojedynczej cyfry możemy zrozumieć duchowe i magiczne wibracje naszego self.

Kabała, księga tekstów objaśniających mistycyzm i myśl żydowską, wykorzystuje 22 litery alfabetu hebrajskiego, aby odnaleźć numerologiczne znaczenie imienia. Każda litera jest łączona z liczbą, a następnie sumowana. Technika ta została po raz pierwszy wykorzystana przez filozofów kabalistycznych jako sposób na ukrycie tekstu kabały przed osobami niewierzącymi. Z czasem zaczęto ją stosować jako sposób na odnalezienie ścieżki życiowej.

Numerologia

W starożytnym Babilonie metodologia zwana chaldejską, koncentrowała się na wibracjach liczb od jeden do osiem. Liczba dziewięć w języku chaldejskim jest święta, reprezentuje wszystko, czego można pragnąć w świecie. W tej technice, aby odnaleźć przeznaczenie, analizuje się datę urodzenia i liczby odpowiadające literom imienia.

Numerologia została wprowadzona do współczesnego świata przez L. Dow-Balliett, wpływową spirytystkę z początku XX wieku. Jej uczennica, dr Juno Jordan, jest odpowiedzialna za uświadomienie ludziom jednocyfrowej metody numerologicznej, której używamy dzisiaj.

Obliczanie drogi życia

Najbardziej istotną liczbą jest Numer Drogi Życia (w numerologii chaldejskiej nazywany jest on Liczbą Przeznaczenia). Dostarcza ciekawych danych na temat Twojego charakteru i rodzaju życia, jakie będziesz prowadzić. Jak go obliczyć? To ciąg sum i redukcji wszystkich liczb z daty urodzenia – ostatecznie wynikiem staje się jedna liczba ( z wyjątkiem wyniku 11 i 22, które uznawane są za tzw. Liczby Mistrzowskie).

Jak obliczyć liczbę Drogi Życia? Posłużmy się przykładem, dla ułatwienia.
Załóżmy, że urodziny przypadają 20 czerwca 1999 roku. Należy sprowadzić każdy składnik tej daty do jednej cyfry:

  • Miesiąc – 06 – jest redukowany do 0 + 6= 6
  • Data – 20 – jest zredukowana do 2 + 0 = 2.
  • Rok 1990 redukujemy do 1 + 9 + 9 + 9. Otrzymujemy równe 28. Następnie liczbę 28 zmniejszamy do tej postaci 2 + 8 = 10.

Następnie dodajemy zredukowane liczby miesiąca, daty i roku (6 + 2 + 10) i otrzymujemy 18. Ponownie redukujemy liczby (1+8=9). Tak więc w tym przypadku numer drogi życia to 9. Gdyby suma zredukowanych liczb wyniosła już za pierwszym razem liczbę jednocyfrową, nic nie redukujemy.

Uwaga! Jedynym przypadkiem, w którym NIE można zmniejszyć ostatecznej liczby, jest uzyskanie 11 lub 22. Są one uważane za Liczby Mistrzowskie i sugerują większy potencjał sukcesu w konfrontacji z większymi wyzwaniami.

Znaczenie liczb

Numerologia – liczba 1

Odważnie wyznaczają swoją własną ścieżkę w życiu i szczególnie pociągają je kariery związane z innowacjami, zarządzaniem, rozwojem własności, przywództwem i/lub biznesem. Są to jednostki oryginalne, często niezależne, silnie zdeterminowane i pomysłowe. To osoby charyzmatyczne, samodzielne i wzbudzające zaufanie innych. Mogą mieć skłonności do megalomanii, egoizmu, zarozumiałości i manipulacji.

Numerologia – liczba 2

Dwójki to wyrozumiałe osoby, które cenią sobie harmonijne relacje w życiu i chętnie pomagają innym. Najczęściej wybierają kariery związane z terapią, uzdrawianiem, nauczaniem, administracją, księgowością i mediacją. Cechuje je taktowność, wewnętrzny spokój, cierpliwość, zmysłowość i czułość. Niestety dwójki mają tendencję to nadmiernego ulegania emocjom, naiwności, pesymizmu i niezdecydowania. Ze względu na to, że istotna jest dla nich bliskość drugiej osoby, często odczuwają strach przed samotnością.

Numerologia – liczba 3

To osoby pewne siebie, która lubią przebywać z innymi i być w centrum uwagi. Pociągają je kariery związane z aktorstwem, pisaniem, nauczaniem, podróżami, terapią, hotelarstwem, opieką osobistą i sprzedażą. Otwarte, pomysłowe, zabawne, dziwaczne, tolerancyjne i charyzmatyczne. Trójki są towarzyskie i mogą być roztargnione i osądzające, kiedy skupiają się na cudzych sprawach. Potrzebują partnera, który jest wyrozumiały i hojny, który zachęci je do zainteresowania się “dobrą stroną” ich osobowości.

Numerologia – liczba 4

To oddane i odpowiedzialne osoby, które ciężko pracują, aby osiągnąć cel i nigdy się nie poddają. Pociąga je kariera w księgowości, audycie, redakcji, nieruchomościach, egzekwowaniu prawa, inżynierii i analizie. Pracowite, sumienne, zorganizowane, intensywne i niezawodne. Czwórki mogą być nietolerancyjne i uparte, ponieważ ich zaangażowanie w realizację własnych celów, może izolować je od innych, przez co stają się zbyt skupione na własnej drodze życiowej. Potrzebują partnera o silnej osobowości i poczuciu własnej wartości, który będzie w stanie im się przeciwstawić.

Numerologia – liczba 5

To wszechstronnie utalentowane osobą, która pragną wolności, przygody i ekscytacji. Pociągają je kariery związane z wydarzeniami, PR, dziennikarstwem, nauczaniem, podróżami, doradztwem i sprzedażą. Kochają wolność, są elastyczne, zaradne, charyzmatyczne i żądne przygód. Piątki mogą być kapryśne i nadmiernie dramatyczne, jeśli nie są w zgodzie ze ścieżką życiową, która pozytywnie koncentruje ich energię. Potrzebują partnera, który jest solidny, silny i przyziemny.

Numerologia – liczba 6

Szóstki to osoby poszukujące doskonałości, która chcą uczynić swój zakątek świata milszym miejscem. Pociągają je kariery związane z terapią, leczeniem, odżywianiem, urodą, modą, dekorowaniem wnętrz, nauczaniem, doradztwem i hotelarstwem. Opiekuńczy, odpowiedzialny, troskliwy, chroniący i współczujący. Szóstki są perfekcjonistami i mogą stać się przesadne i osądzające, jeśli wydaje im się, że wiedzą więcej niż inni. Potrzebują partnera, który jest niezależny, energiczny i pełen osobowości, aby zapobiec pojawieniu się w ich związku dynamiki rodzic/dziecko.

Numerologia – liczba 7

Siódemki poszukują prawdy, mając naturalny instynkt do rozwiązywania problemów i poszukiwania odpowiedzi na życiowe pytania. Najlepiej sprawdzą się na ścieżce zawodowej związanej z innowacjami, inżynierią, technologią, komunikacją cyfrową, strategią, praktykami ezoterycznymi i dziennikarstwem. Mądre, ciekawskie, analityczne, techniczne i logiczne. Siódemki mogą być skryte, cyniczne i podejrzliwe, jeśli ich umysł nie jest zajęty, uwielbiają spiski i potrafią dostrzec wzorce dookoła. Potrzebują partnera, który jest odważny, ambitny i pełen energii, z którym będą mogły się odbijać i budować swoje życie. Lubią rozrywkę i wyzwania, a także debaty i dyskusje.

Numerologia – liczba 8

Są oddani osiąganiu celów, które wyznaczyli sobie na początku życia. Pociągają je kariery w biznesie, rozwoju nieruchomości, przywództwie, prawie, zarządzaniu projektami, bankowości, finansach i nieruchomościach. Silne, zmotywowane, nastawione na biznes, sprytne i zorganizowane. Ósemki mogą być dominujące, materialistyczne i onieśmielające w dążeniu do realizacji swoich ambicji, więc muszą znaleźć “serce” w swoich celach, aby nie popaść w totalne szaleństwo finansowe. Potrzebują partnera, który jest zrównoważony i uprzejmy, wyrozumiały i praktyczny, z którym będą mogły rozmawiać o swoich pragnieniach.

Numerologia – liczba 9

Dziewiątki to sprawiedliwe i troskliwe osoby, która chce pomagać planecie i innym ludziom. Idealnie sprawdzą się w nauczaniu, doradztwie, pracy społecznej, prawie, sztukach kreatywnych, HR, pracy rządowej, a także w branży fitness. Pasjonat, hojny, humanitarny, altruistyczny i otwarty. Dziewiątki są z natury dobre i przyjazne, jeśli jednak humor staje się zły – pokazują swoją mściwość i bezlitosność. Potrzebują partnera, który jest nieustraszony i niezależny, potrafi utrzymać pozytywne nastawienie.

Numerologia – liczba 11

To osoby, które charakteryzują cechy liczby 2 z dodatkowymi korzyściami wynikającymi z liczby 11. Oznacza to, że są to osoby podnoszące na duchu, która starają się pomóc innym poprawić ich życie i być najlepszą wersją siebie. Pociągają je kariery związane z coachingiem, terapią, filmem i telewizją, pisaniem, uzdrawianiem, praktykami ezoterycznymi, sportem, polityką i wynalazczością. To osoby silnie idealistyczne i świadome decyzji, działań i emocji własnych, a także innych. Jedenastki wierzą w swoje cele i wartości.

Numerologia – liczba 22

To połączenie czwórek i dodatkowych cech 12. To osoby, które posiadają wyobraźnię i siłę, aby wprowadzić każdy pomył w życie. Odnajdą się w obszarach zawodowych związanych z ekologią, inżynierią, technologią, architekturą, opieką zdrowotną, innowacjami i polityką. To pragmatyczni idealiści, którzy przemieniają każde marzenie w rzeczywistość. Cechuje je zdyscyplinowanie i wysoki poziom intuicji. To osoby, które mają tendencję do popadania melancholię, kiedy stają się niezrozumiałe.

Moda na numerologię

Skąd wzięła się moda na numerologię? Choć przez jednych uważana za niepotrzebne wymysły, inni upatrują w niej możliwości poznania siebie. Numerologia niczego nie zmusza – może natomiast pomóc dowiedzieć się więcej o własnym potencjale, o tym, co jesteśmy w stanie osiągnąć, jak będzie wyglądała nasza ścieżka życiowa, co można napotkać na swojej drodze i z jakimi osobami najlepiej będzie się funkcjonowało. Znaczenie liczb silnie związane jest także ze znakami zodiaku, które często zgodne są z określonymi cechami osobowości.

Zobacz też: Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku

Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News