Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku

kamienie znaki zodiaku

Kryształy, minerały, kamienie naturalne oraz szlachetne od wieków powiązane są z wieloma wierzeniami oraz magicznymi właściwościami, które bezustannie fascynują ludzi. Z czasem różnego rodzaju kamienie zaczęto traktować jako talizmany, które oddziałują na człowieka w zależności od potrzeb i cech. Szczególne działanie kamieni szlachetnych zależne jest od przypisanego znaku zodiaku. Dzięki temu artykułowi dowiecie się, czym są kamienie zodiakalne, jaki kamień przypisany jest Waszemu znakowi zodiaku i jak prawidłowo go używać.

Kamienie zodiakalne – czym są, jaka jest ich historia?

Kamienie zodiakalne są osobistymi amuletami, które przynoszą szczęście i powodzenie, pomagają utrzymać harmonię pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi cechami właścicieli poszczególnych znaków zodiaku, zapewniają równowagę duchową, ochronę, dobre zdrowie oraz jasność umysłu. Kamienie zodiakalne są dopasowane do znaku zodiaku na podstawie miesiąca urodzin, aby określały czas przyjścia na świat swoich właścicieli. Reprezentują one znak zodiaku, cechy charakteru wynikające z horoskopu oraz energię konstelacji.

Pojęcie kamieni zodiakalnych nawiązuje do historii kamieni urodzinowych, która wywodzi się z Księgi Wyjścia. Według Biblii pierwszy kapłan Izraelitów nosił napierśnik z dwunastoma kamieniami, które miały reprezentować dwanaście plemion Izraela oraz magiczne moce. Chrześcijańską tradycją stało się noszenie wszystkich dwunastu kamieni, na pamiątkę napierśnika kapłana Aarona. Później zaczęto nosić minerały pojedynczo, opierając się na przekonaniu, który z nich aktualnie ma największą moc. Z czasem zaczęto łączyć konkretne kamienie z miesiącami w roku.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W I w. n.e. Józef Flawiusz oraz w V w n.e. św. Hieronim w swoich pismach wykazali zależności pomiędzy znakami zodiaku, a kamieniami szlachetnymi. Dlatego tym dwóm uczonym przypisuje się powiązanie 12 klejnotów napierśnika z 12 znakami zodiaku. Początkowo zakładano, że każda osoba powinna posiadać wszystkie dwanaście kamieni zodiakalnych, aby używać jednego z klejnotów w odpowiednim miesiącu.

Po tym jak 2500 lat temu w starożytnej Babilonii okrąg wielkiego nieba, po którym pozornie porusza się Słońce, podzielono na dwanaście równych części po 30°  każdą z nich nazwano od gwiazdozbioru, który w przybliżeniu znajdował się w niej. Później, wraz z rozwojem astrologii w Grecji każdy znak zodiaku został powiązany z kamieniami szlachetnymi, na postawie ich szczególnych działań.

Kamienie zodiakalne i ich wpływ

W 1912 roku American National Retail Jeweler’s Association opracowało i ogłosiło uniwersalny wykaz kamieni zodiakalnych (oraz kamieni urodzinowych). Poniższa lista przedstawia znaki zodiaku, odpowiadające im kamienie oraz opisy dotyczące ich działania.

Baran (21 marca – 20 kwietnia) – hematyt i jaspis

kamienie znaki zodiaku hematyt b Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Hematyt

Osoby spod znaku Barana odznaczają się śmiałością, wybuchowością, zdecydowaniem, szczerością oraz niecierpliwością. Hematyt będzie wspomagać pozytywne cechy osób Baranów, a także dodawać im sił. Kamień ten wyposaży właściciela w  wytrwałość, duchową siłę oraz motywację. Jaspis będzie wspierać Barany w zwalczaniu wad. Dzięki niemu osoby spod tego znaku będą cierpliwsze, spokojniejsze i rozważniejsze.

kamienie znaki zodiaku jaspis b Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Jaspis

Byk (21 kwietnia – 20 maja) – kwarc różowy i szmaragd

kamienie znaki zodiaku kwarc rozowy Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Kwarc różowy

Osoby urodzone pod znakiem Byka są cierpliwe, wytrwałe i mądre życiowo, ale potrafią być również uparte i zaborcze. Kwarc różowy działa harmonizująco na cechy charakteru Byków jednocześnie ujawniając ich wrażliwość. Z kolei szmaragd budzi u Byka nadzieję na spełnienie w przyszłości i pogłębia miłość w sercu.

kamienie znaki zodiaku szmaragd Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Szmaragd

Bliźnięta (21 maja – 21 czerwca) – ametyst i onyks

kamienie znaki zodiaku ametyst Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Ametyst

Bliźnięta często zaangażują się w wiele spraw jednocześnie, dużo rozmyślają, łatwą tracą zapał i odczuwają niepokój. Osoby spod tego znaku mają bardzo zmiennie nastroje. Kamieniem, który wspomaga Bliźnięta jest ametyst, dzięki któremu zyskują jasność umysłu. Drugim kamieniem oddziałującym pozytywnie na Bliźnięta jest onyks, który harmonizuje jak i uwalnia duszę od wewnętrznych blokad.

kamienie znaki zodiaku onyks Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Onyks

Rak (22 czerwca – 22 lipca) – koral i opal

kamienie znaki zodiaku koral Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Koral

Raki są niesamowicie wrażliwe i empatyczne. Relacje, które nawiązują z innymi są solidne i długotrwałe. Do wad Raków należą strachliwość i rozpamiętywanie błędów z przeszłości. Dzięki koralowi osoby spod tego znaku zodiaku będą znacznie lepiej adaptować się do zmian. Natomiast opal pomoże im myśleć o teraźniejszości oraz samorozwoju.

kamienie znaki zodiaku opal Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Opal

Lew (23 lipca – 23 sierpnia) – tygrysie oko i topaz

kamienie znaki zodiaku tygrysie oko Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Tygrysie oko

Osoby spod znaku Lwa są idealnymi przyjaciółmi, jednak lubią być w centrum uwagi, przewodzić i narzucać innym własne zdanie. Najlepszymi kamieniami dla Lwów są tygrysie oko oraz topaz. Pierwszy z nich umocni obiektywizm i zwróci uwagę na dostrzeganie własnych błędów, drugi z kolei wyleczy popadanie w rutynę i wspomoże w cieszeniu się z małych rzeczy.

kamienie znaki zodiaku topaz Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Topaz

Panna (24 sierpnia – 23 września) – cytryn i sodalit

kamienie znaki zodiaku cytryn Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Cytryn

Zodiakalne Panny to altruiści, są zdolni do pomocy innym w każdej sytuacji. Żyją według ściśle ustalonych planów. Cytryn otwiera Panny na nowe doznania, rozwój osobisty. Sodalit wzmacnia altruizm, zdrowy rozsądek oraz pewność siebie Panien.

kamienie znaki zodiaku sodalit Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Sodalit

Waga (24 września – 23 października) – kunzyt i jaspis

kamienie znaki zodiaku kunzyt Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Kunzyt

Wagi dążą do harmonijnego oraz spokojnego bytowania. W życiu kierują się przede wszystkim intuicją. Są urodzonymi artystami. Bywają niestety niestałe w uczuciach i szybko odczuwają rutynę w relacjach z innymi. Z pomocą kunzyt u Wagi czerpią więcej radości przebywają z ważnymi dla niej osobami. Dzięki jaspisowi osoby spod tego znaku zodiaku zyskują wewnętrzną siłę do realizowania celów.

kamienie znaki zodiaku jaspis Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Jaspis

Skorpion (24 października – 22 listopada) – malachit i hematyt

kamienie znaki zodiaku malachit Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Malachit

Zodiakalne Skorpiony cechuje wybuchowość oraz nieprzewidywalność. Z tego powodu malachit może wspomóc Skropiony w opanowywaniu burzliwych emocji, wpłynie uspokajająco i nauczy wyrozumiałości wobec samych siebie jak i świata. Hematyt uczy Skorpiony wybaczania i wyciągania wniosków z błędów popełnionych w przeszłości.

kamienie znaki zodiaku hematyt Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Hematyt

Strzelec (23 listopada – 21 grudnia) – rubin i topaz

kamienie znaki zodiaku rubin Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Rubin

Urodzeni pod znakiem Strzelca są optymistami i ekstrawertykami – chętnie nawiązują nowe znajomości, bez problemów realizują marzenia. Rubin działa na Strzelce pobudzająco, skłania do działania i wspiera dążenie do wyznaczonych celów. Z kolei topaz pomaga Strzelcom odnaleźć spokój oraz uporządkowanie w życiu.

kamienie znaki zodiaku topaz s Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Topaz

Koziorożec (22 grudnia – 20 stycznia) – kwarc dymny i kamień księżycowy

kamienie znaki zodiaku kwarc dymny Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Kwarc dymny

Koziorożce to twardo stąpające po ziemi osoby. Łatwo dystansują się. Potrafią zachować obiektywizm w każdej sytuacji. Marzą o sukcesie, a dążąc do niego zatracają się w pracy oraz obowiązkach. Osoby spod tego znaku często zapominają o sprawianiu sobie drobnych przyjemności. Kwarc dymny otworzy umysły Koziorożców na nowe doznania i da siłę do spełniania marzeń. Z kolei kamień księżycowy pomoże im zwalczyć powagę oraz poznać własne uczucia.

kamienie znaki zodiaku kamien ksiezycowy Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Kamień księżycowy

Wodnik (21 stycznia – 19 luty) – agat i chalcedon

kamienie znaki zodiaku agat Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Agat

Osoby spod znaku Wodnika odczuwają silną potrzebę decydowania o własnym losie. Odrzucają opinie innych i nie godzą się, aby ktoś i rozkazywał. Jako liderzy dążą do sprawiedliwości, ale dbają o wspólne dobro. Agat wspiera Wodniki w komunikacji z innymi ludźmi, a także dostrzegania korzyści w kompromisach. Chalcedon potęguje w Wodnikach życzliwość oraz hojność.

kamienie znaki zodiaku chalcedon Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Chalcedon

Ryby (20 luty – 20 marzec) – turkus i akwamaryn

kamienie znaki zodiaku turkus Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Turkus

Zodiakalne Ryby to kreatywne osobowości, odznaczające się pracowitością. Cechuje je również wrażliwość i skłonności do niskiej samooceny. Turkus chroni osoby spod tego znaku zodiaku przed negatywnym wpływem niepowodzeń oraz doświadczanych przykrość. Także akwamaryn ma na nie pozytywny wpływ – dodaje wewnętrznej mocy i wprowadza życiową harmonię.

kamienie znaki zodiaku akwamaryn Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku
Akwamaryn

Jak stosować kamienie zodiakalne?

Kamienie zodiakalne najefektywniej spełniają swoją rolę w momencie, gdy nosimy je przy sobie. Aby działały ochronnie i przynosiły szczęście najlepiej posiadać je w formie amuletu. Można je nosić go w naturalnej lub oszlifowanej formie (ukrytego w kieszeni, torbie, plecaku, szkatułce, woreczku) bądź jako dodatek (naszyjnik, brelok, bransoletkę, pierścionek, zawieszkę). Aby kamień zodiakalny emanował większą mocą warto pomyśleć o spersonalizowanym amulecie, który oprócz minerału będzie zawierał symbol znaku zodiaku lub gwiazdozbioru.

Oczywiście lecznicze oddziaływanie i szczęśliwe właściwości kamieni zodiakalnych nie są w pełni udowodnione naukowo. Noszenie przypisanego kamienia nie zawsze może wywołać pożądane efekty, dlatego też najlepiej używać takiego amuletu z głową oraz rezerwą.

Źródła zdjęć: fraida.pl, magicznagaleria.pl

Tekst: M. M.

Zobacz również: Najlepsze filmy o czarownicach i wiedźmach – TOP 15

Najlepsze filmy o czarownicach i wiedźmach – TOP 15

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News