Inspirujące kobiety: kolekcja lalek Barbie, wśród których znalazła się także Polka

Trzy lalki Barbie

Wśród lalek Barbie przygotowanych przez Mattel znalazła się między innymi Frida Kahlo, Amelia Earhart, a także Polka – Martyna Wojciechowska! To się nazywa #girlpower!

Dzieciaki z całego świata (chociaż myślimy, że nie tylko one) już wkrótce będą mogły posiadać lalkę Barbie, która przełamuje dotychczasowe stereotypy. Seria Inspiring Women składa się z 14 lalek, które przedstawiają kobiety, które swoimi działaniami na zawsze zapisały się w historii świata.

Czytaj również: Dlaczego masturbacja wśród kobiet jest nadal tematem tabu?

Wśród lalek znajdziemy takie postacie historyczne jak: Earhart była pierwszą pilotką, która przeleciała nad Atlantykiem, Frida Kahlo – tej postaci chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, słynna meksykańska malarka, której zarówno prace, jak i życie inspirują rzesze kobiet do dzisiaj, Johnson – w 2016 roku w filmie Hidden Figures, mogliśmy zobaczyć jej postać, która przełamała stereotypy czarnych kobiet w naukach ścisłych i pracowała dla NASA.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Seria będzie również zawierała sylwetki współczesnych kobiet – w tym miejscu, nasz największy powód do dumy, czyli Martyna Wojciechowska, dziennikarka, aktywistka i podróżniczka, również otrzymała swoją wersję jako Barbie. Brawo!

5a9dbd782000008806eb0bf4 Inspirujące kobiety: kolekcja lalek Barbie, wśród których znalazła się także Polka

Lalki trafią do masowej sprzedaży, chociaż Mattel nie podał jeszcze jednoznacznej daty sklepowej premiery, ale jedno jest pewne – do każdej z nich będzie dołączona informacja o tym, kim dana kobieta jest lub była i czym przysłużyła się w historii świata.

Jako firma, która ma za zadanie inspirować i pokazywać dziewczynkom ich nieograniczony potencjał, Barbie z okazji Dnia Kobiet uhonoruje kobiety, bez których nasz obecny świat nie byłby na pewno tym samym światem. Dziewczynki lubią się często bawić w odgrywanie różnych ról, dlatego jesteśmy podekscytowani, że już niedługo będą mogły zainspirować się tymi kobietami – mówi Lisa McKnight, senior vice president Barbie.

5a9dbd9b1f000051001693c7 Inspirujące kobiety: kolekcja lalek Barbie, wśród których znalazła się także Polka 5a9dbcf01f00002c001693c5 Inspirujące kobiety: kolekcja lalek Barbie, wśród których znalazła się także Polka

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News