Nowy album Bovskiej to lek na jesienną chandrę: posłuchajcie „Kęsów”

Okładka płyty Bovskiej

3 płyty w 3 lata – to wynik, którym nie może poszczycić się każdy artysta. A właśnie tego dokonała Bovska i dzisiaj witamy się z jej nowym albumem KĘSY.

KĘSY to płyta wypełniona elektroniką w nietradycyjnym tego słowa znaczeniu. Refreny są proste i chwytliwe a beaty mocne, ale też bardzo taneczne. Ten album pulsuje energią. Elektryzuje.

Nowy album Bovskiej to 12 smacznych kęsów w postaci 12 premierowych utworów. Dla tych, którzy kupią album w wersji fizycznej Bovska ma niespodziankę! Jedna piosenka stanowi bowiem bonus track, który będzie wymagał ściągnięcia poprzez ukryty w pudełku z krążkiem kod QR.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Za produkcję Kęsów odpowiedzialny jest Jan Smoczyński, który wraz z Bovską stworzył muzykę. Teksty, jak zawsze, napisała Bovska. Artystka także zaprojektowała płytę. Okładka powstała we współpracy z Pawłem Nolbertem i fotografem Łukaszem Murgrabia, którego fotografie zostały wykorzystane w formie wyjątkowych plakatów dołączonych do krążka w wersji fizycznej.

Zobacz także: Industrialne inspiracje – Bovska w Barcelonie

Krążek zawiera również utwór Na niby pochodzący z filmu Narzeczony na niby. Piosenka doczekała się blisko 2,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube i podbiła ogólnopolskie listy przebojów.

Z premierą płyty zbiega się premiera nowego singla Kęsy oraz klipu, który został stworzony metodą rotoskopii. Twórca obrazu, Magda Pilecka, wyjaśnia: Teledysk został stworzony w taki sposób, że ręcznie, klatka po klatce, przerysowywałam ruch z nagranego wcześniej materiału filmowego. Głównym motywem teledysku jest głowa Bovskiej, wokół której dzieją się abstrakcyjne rzeczy. Powstało około 3 tysięcy linearnych rysunków samej głowy! Jest tutaj dużo zabawy kolorem i elementami roślinnymi, które płynnie mieszają się z graficznymi. Całość tworzy ‘kwitnącą’ historię, która rozwija się wraz z muzyką by ostatecznie zaskoczyć zakończeniem.

To nie koniec nowości od Bovskiej! Już w najbliższą sobotę, 6 października, Artystka weźmie udział w pierwszej w Polsce reklamie na żywo nowej Skody Fabia. Po reklamie odbędzie się koncert Bovskiej będący premierową odsłoną albumu Kęsy. Reklamę pokaże stacja TVN a koncert można będzie obejrzeć online na takich portalach jak: gazeta.pl, wp.pl oraz na profilach na Facebook’u: Bovska, Skoda, TVN.

Tuż po tym Bovska wyruszy w ogólnopolską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi następujące miasta:

• 14.10.2018 – Bezsenność, Wrocław
• 18.10.2018 – Forty Kleparz, Kraków
• 20.10.2018 – Tama, Poznań
• 21.10.2018 – Teatr Variete Muza, Koszalin
• 26.10.2018 – ZOK Hydrozagadka, Zielona Góra
• 27.10.2018 – Soda Underground Stage, Łódź
• 09.11.2018 – Dom Kultury, Lublin
• 10.11.2018 – Królestwo, Katowice
• 16.11.2018 – Gwint, Białystok
• 23.11.2018 – K4, Szczecin
• 24.11.2018 – Sfinks700, Sopot
• 25.11.2018 – Niebo, Warszawa

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News