Categories: muzykanowevideo

Novika prezentuje nowy singiel „Para”: hymn wszystkich długoterminowych związków!

Novika od lat jest jedną z najaktywniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej i klubowej. Współpracowała m. in. z Andrzejem Smolikiem, Fiszem czy Skubasem, wydała trzy solowe albumy i regularnie występuje w klubach w całej Polsce. Od października prowadzi audycję Lekkość Bitu w Chilli Zet (wcześniej m.in. Radiostacja, Radio BIS, Roxy FM i Czwórka).

Teraz Novika powraca z nowym singlem! Para to kolejny, po Lekko, utwór zwiastujący długogrający album wokalistki. Jego premiera zapowiedziana jest na pierwszą połowę 2018 roku.

W marcu artystka podzieliła się z nami utworem Lekko. Po kilku miesiącach powraca, by zaskoczyć piosenką bardziej popową w warstwie wokalnej, ale wciąż świeżą i eksperymentalną aranżacyjnie.

Czytaj również: Novika – Lubię sobie krzyknąć [WYWIAD]

Para jest wspólnym dziełem Noviki i duetu producenckiego Sampler Orchestra (autorzy m.in. albumu Różewicz we współpracy z Sokołem i Hadesem). Nad słowami artystka pracowała razem z Kamilem Durskim, połową zespołu Lilly Hates Roses. Tekst piosenki jest parafrazą kłótni, która zdarza się długoterminowym parom. Chęć naprawy, szukania rozwiązań miesza się z wybuchami i krzykiem. Piosenka ironicznie traktuje też złote rady, rozdawane przez osoby postronne lub podczas terapii małżeńskich. W atmosferze utworu oprócz smutku i uczucia powolnego oddalania się od siebie pojawia się nuta nadziei.

Do utworu powstał przejmujący teledysk, za którego reżyserię odpowiedzialny jest Marcin Serafin, a zdjęcia wykonał Sebastian Miłaszewski.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

23 godziny ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

3 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago