Nie żyje człowiek, który wynalazł funkcję „kopiuj-wklej”. Larry Tesler zmarł w wieku 74 lat

Informatyk Larry Tesler, człowiek, którzy ułatwił życie chyba każdemu z nas wprowadzając do komputerów opcję kopiowania i wklejania.

Chociaż Tesler nie był tak sławny, jak inni rewolucjoniści branży IT, to na pewno jego informatyczna twórczość na pewno pomogła milionom ludzi na całym świecie. Powiedzmy sobie szczerze: gdzie byśmy byli, gdybyśmy nie mogli wycinać i wklejać tekstu? Ile osób wówczas by skończyło studia?

Tesler, urodzony w USA, studiował informatykę na Uniwersytecie Stanforda, a następnie dołączył do Xerox’s Palo Alto Research Center (PARC) w 1973 roku. To tutaj stworzył klasyczne Crtl + C, Crtl + V.

Po opracowaniu tej przełomowej technologii pracował w Apple w latach 1980-1997, gdzie pełnił różne funkcje, w tym wiceprezesa AppleNet i głównego naukowca Apple. Następnie założył firmę o nazwie Stagecast Software, która pomagała dzieciom uczyć się koncepcji programistycznych, zanim dołączył do Amazona w 2001 roku. W końcu został wiceprezesem ds. Zakupów, a następnie przeszedł do Yahoo, gdzie odpowiadał za wrażenia użytkowników i projektowanie.

Dziękujemy Larry!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News