Nie tylko Greta Thunberg. Oto trzy młode aktywistki działające na rzecz środowiska, które powinniście poznać

Zdjęcia trzech młodych dziewczynek

Bez wątpienia w ostatnim czasie, aktywistką o której jest najgłośniej w mediach jest Greta Thunberg. Warto jednak poznać też innych młodych działaczy, o których mówi się nieco mniej.

Greta bez wątpienia zasługuje na uznanie, tu nie mamy żadnych wątpliwości. Jej oddanie walce ze zmianami klimatu jest ogromne i godne naśladowania. Jednak bitwa o lepsze jutro naszej planety jest ciężka i sama Greta świata nie zmieni. Warto dlatego wspomnieć o trzech młodych aktywistkach, które działają równie prężnie, wspierając Gretę w jej działaniach.

Darby Freeman, fotografka, modelka i pisarka, kilka dni temu opublikowała tweeta: Poza Gretą Thunberg, powinniście poznać także trzy inne aktywistki: Autumn Peltier, Mari Copeny i Xiye Bastidę. Nie zapomnijcie o nich i włączcie je w rozmowy o klimacie.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Autumn Peltier, urodzona w 2004 roku jest członkinią Pierwszego Narodu Wikwemikonga, a także uznaną orędowniczką dbania o czystość wód. Autumn, znana jako wodna wojowniczka, zwróciła się w 2018 roku do światowych przywódców na Zgromadzeniu Ogólnym OZN w sprawie ochrony wód. Miała wtedy 13 lat.

Mari Copeny, znana także jako Little Miss Flint, jest 11-letnią aktywistką, która walczy o równe szanse dla dzieci mieszkających w mieście Flint oraz czystą wodę. W wieku 8 lat Mari napisała list do prezydenta Obamy, prosząc go o spotkanie, by porozmawiać o kryzysie wodnym we Flint. Barack Obama odwiedził Flint i zaoferował pomoc w walce z zanieczyszczonymi od 2014 roku wodami. Dziewczynka niedawno zebrała ponad 10 tysięcy dolarów w dwa tygodnie, by zapewnić ponad 1000 uczniom w miasteczku Flint wyprawki szkolne.

Xiye Bastida doświadczyła skutków zmian klimatu na własnej skórze. Dorastała w okresie suszy, a następnie ulewnych opadów deszczu i powodzi w swoim rodzinnym mieście San Pedro Tultepec. Gdy cztery lata temu przeniosła się z rodziną do Nowego Jorku, zaczęła uświadamiać społeczeństwo o zniszczeniach spowodowanych przez huragan Sandy walcząc o lepsze jutro.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News