W Irlandii Północnej zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci i zdekryminalizowano aborcję

Ludzie niosący flagę LGBT

Zmiana prawa obowiązującego w Irlandii Północnej jest efektem zaakceptowania zaproponowanych poprawek ustawy Commons w kwestii zarządzania Irlandią Północną.

Poseł Partii Pracy, Conor McGinn, pochodzący z hrabstwa Armagh zaproponował, by Westminster uchwaliło prawo dotyczące małżeństw osób tej samej płci. Z kolei posłanka z tej samej partii, Stella Creasy zaproponowała, by równolegle zdekryminalizować aborcję. Obie poprawki do ustawy spotkały się ze znacznym poparciem, w wyniku czego zarówno małżeństwa osób tej samej płci, jak i aborcja będą legalne w tym kraju.

Zmiana ta została ogłoszona przełomowym momentem, który ma szansę zbliżyć Irlandię Północną do reszty Republiki Irlandii i Wielkiej Brytanii, szczególnie biorąc pod uwagę, że obecne dotychczas prawo antyaborcyjne bezpośrednio naruszało zobowiązania kraju do przestrzegania praw człowieka. Aborcja zawsze była nielegalna w Irlandii Północnej, z wyłącznie sytuacji, gdy zagrożone jest życie ciężarnej kobiety.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News