Naukowcy twierdzą, że „ranne ptaszki” odczuwają większą satysfakcję z seksu

Kobieta siedząca na łóżku w rękami w górze

Jeśli jesteście jedną z tych osób, która nie ma problemu ze wstawaniem przed wschodem słońca — mamy dobrą wiadomość. Przynajmniej według naukowców.

Zostały przeprowadzone badania, które porównywały dwie grupy: rannych ptaszków, czyli entuzjastów poranków oraz nocnych marków, których najlepszą przyjaciółką jest noc. Badanie zostało przeprowadzone na grupie dwóch tysięcy Amerykanów przez OnePoll z okazji Światowego Dnia Snu, który odbędzie się 15 marca.

Wyniki badań pokazały, że osoby preferujące wstawanie rano, uprawiają seks częściej (do 3 razy w tygodniu) niż ci, którym do snu się w nocy nie spieszy (2 razy w tygodniu). Porównane zostały także inne kwestie. Ranne ptaszki zwykle są osobami odczuwającymi więcej szczęścia, przyjacielskimi i pewnymi siebie. Nocne marki to z kolei perfekcjoniści, ale nieśmiali i często sarkastyczni. Gdy hobby tych pierwszych jest gotowanie i uprawianie sportów, drudzy lubią przede wszystkim czytać i spać (szanujemy spanie jako hobby). Osoby budzące się wcześnie częściej wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia, a ich kontrkandydaci — w duchy i teorie spiskowe.

Nie będzie też niespodzianką, że u nocnych marków odnotowany został poważny problem z zasypianiem. I chociaż podobno wolą oni spać ze zwierzakiem lub drugą połówką w łóżku, to ranne ptaszki mają większe tendencje do chrapania, czy wiercenia się podczas snu.

A Wy, jesteście nocnym markiem, czy raczej rannym ptaszkiem? Zauważyliście te zależności u siebie?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News