Członkowie zespołu BTS będą musieli odbyć służbę wojskową w Korei Południowej

Członkowie koreańskiego zespołu a służba wojskowa w Korei Południowej

Ministerstwo obrony Korei Południowej potwierdziło, że zespół, którego 7 członków ma 20 lat, musi ukończyć obowiązkową służbę wojskową.

Służba wojskowa w Korei Południowej – kto może być z niej zwolniony?

Służba wojskowa, jaką mają odbyć członkowie BTS, będzie trwała 2 lata, co jest równoznaczne z zawieszeniem kariery muzycznej. Obowiązkowy pobór, koordynowany przez tamtejszą administrację siły roboczej, głosi, że obywatele mają obowiązek obrony kraju przed Koreą Północną. Mężczyźni muszą służyć i są wzywani na służbę od 18 roku życia. Kobiety są zwolnione z tego obowiązku, ale dobrowolnie również mogą wejść w wojskowe szeregi.

Zwolnienia ze służby owszem, istnieją, ale są zarezerwowane dla sportowców, muzyków klasycznych, tancerzy, czy artystów. Zwolnienie nie obowiązuje aktorów, ani idoli k-pop.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czy BTS będzie musiało odbyć służbę w koreańskim wojsku?

Lee Nam-woo, urzędnik Ministerstwa Obrony ogłosił, że mimo opowiadania się opinii publicznej za zwolnieniem popularnych artystów ze służby, ze względu na przyczynienie się do polepszenia reputacji kraju, wniosek ten został odrzucony. Zwolnienie artystów popkultury ze służby wojskowej, mimo wniesionego wkładu w losy kraju, nie jest zgodne ze stanowiskiem rządu – powiedział minister.

Nie zostało jeszcze potwierdzone, czy BTS rozłoży swój czas w wojsku na pojedynczych członków, czy też pójdą tam wspólnie.

4/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News