Najlepsze polskie agencje modelingowe

Modelka z blond włosami

Chcesz spróbować swoich sił w modelingu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Czas pomyśleć o wyborze odpowiedniej agencji, która pokieruje ścieżką twojej kariery. Warto powierzyć swoją karierę firmie, która zapewni profesjonalizm i wsparcie. Przedstawiamy polskie agencje z najwyższej półki, to z nich wywodzą się modelki i modele, którzy osiągnęli sukces!

MODEL PLUS, Warszawa

Agencja istnieje od 1995 roku dzięki Dariuszowi Kumosie. Model Plus przez ponad 20 lat działalności wypromowało topowe nazwiska w branży m.in. Magdalenę Frąckowiak, która w 2010 roku zajęła 13. miejsce w rankingu światowych modelek, Małgorzatę Belę, która jako ikona pojawiła się obok Anji Rubik na pierwszej okładce polskiej edycji Vogue’a czy Olę Rudnicką ze spektakularnym debiutem u Prady, Miu Miu i Louis Vuitton. Inne modelki robiące zawrotną karierę to chociażby Ola Kowal, Mila Rowyszyn, Cleo Ćwiek, Ewa Władymiruk, Maria Dębicka, Maddie Kulicka, Magdalena Jasek i Daga Ziober.

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Małgorzata Bela na pokazie MaxMara
instagram.com/modelplus

UNCOVER MODELS, Warszawa

Uncover istnieje od 2007 roku dzięki Agnieszce Gałeckiej i modelce Małgorzacie Rusinkiewicz. Swoje skrzydła rozwijają tam m.in. Adam Boguta z Top Model, Yo Kłosowska czy wyróżniona przez Elle tytułem Modelki Roku 2017 Michelle Gutknecht. Podopieczni agencji mogą się pochwalić kontraktami ze światowymi agencjami z Paryża, Mediolanu, Hongkongu, Nowego Jorku, Istambułu, Bangkoku, Berlina i Londynu. Prócz pozowania do zdjęć chodzą na wybiegach Fashion Week w Paryżu, Mediolanie, Berlinie i Londynie. W Polsce modelki i modele Uncover pracują dla takich firm jak Zień, Bohoboco, La Mania, Kupisz, Joanna Klimas, Simple, Łukasz Jemioł czy Teresa Rosati.

Modelka Uncovermodels Warsaw
instagram.com/uncovermodels

SELECTIVE, Warszawa

Zostało założone przez Mateusz Rogenbuka. Agencja funkcjonuje na polskim rynku od 2019 roku, a jej podopieczne i podopieczni stają się coraz bardziej rozpoznawalni w świecie mody. Filozofia Selective opiera się na wysoce spersonalizowanym zarządzaniu zarówno lokalnymi, jak i międzynarodowymi karierami, dlatego właśnie, reprezentuje talenty różnych narodowości. Międzynarodowe okładki Vogue, Elle czy VanityFair, kampanie dla marek takich jak Dolce&Gabanna, MaxMara, Miu Miu Tous to codzienność podopiecznych Selective. We wrześniowym Vogue Polska mogliśmy oglądać Maję Zimnoch, a Milenę Zuchowicz, Agatę Kuleszę i Alenę Yarysh, jak i wiele innych wyjątkowych modelek, można było zobaczyć na pokazach FW2021!

Modelka Selective Management
instagram.com/selectivemgmt

D’VISION, Warszawa

Założona w 1995 roku przez Lucynę Szymańską, stanowi jedną z najbardziej znanych agencji modelingowych w Polsce. To właśnie w D’Vision swoje pierwsze kroki stawiała ikona modelek – Anja Rubik. Przez 20 lat kariery Anja pojawiła się na okładkach magazynów m.in. Vogue, Elle, Harper’s Bazaar, Glamour i uczestniczyła w kampaniach największych światowych marek, chociażby Valentino, Versace, Dior, Emporio Armani, Dolce&Gabanna, Gucci, Chanel i wielu innych. Inne świetne modelki, które reprezentuje D’Vision to m.in. Kasia Jujeczka, Zuzanna i Julia Bijoch, Jac, Kasia Struss, Ewa Witkowska, Dominika Robak czy model Mateusz Wiencek.

Modelka Division Model
instagram.com/divisionmodel

AS MANAGEMENT, Kraków/Warszawa

Agencja założona w 2012 roku przez Artura Siwca, ma swoje oddziały w Krakowie i w Warszawie. Reprezentuje modeli i modelów, m.in. Adriannę Daniel, Maksa Behra, Dominika Sadocha czy finalistów programu Top Model, Darię Zhalinę i Jakoba Kosela. Niekwestionowaną gwiazdą AS Management jest Julia Banaś, odkryta przez scouta agencji na szkolnym korytarzu. Modelka zaczęła karierę z przytupem: jej pierwsza sesja zdjęciowa odbyła się dla magazynu Interview, a pierwszą kampanię realizowała dla Gucci. Julia została wyróżniona m.in. jako Największy Talent Glamour 2015 oraz Modelka Roku 2016 Elle.

Modelka As Management
instagram.com/as_management

REBEL MODELS, Warszawa

Rebel Models funkcjonuje od 2004 roku za sprawą byłej modelki, Moniki Smolicz. Swoją karierę w agencji rozwinęła Marta Dyks, obecnie jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich modelek. Jej zdjęcia ukazały się w wielu edycjach Vogue’a oraz w Elle. Dixie (pseudonim Marty) chodzi po wybiegach najważniejszych domów mody: Dior, Louis Vuitton, Burberry, Dolce & Gabbana i bierze udział w kampaniach marek takich jak YSL, Giorgio Armani, Max Mara, Calvin Klein, Erdem, Vera Wang, Zara, czy H&M. Rebel Models reprezentuje także znane modelki m.in. Nadię Wójcik, Monikę Partykę, Kasię Lehmann oraz modeli m.in. Adriana Włodarskiego, Macieja Myszkowskiego, Borysa Starosza czy Macieja Zielińskiego.

 

Modelka Rebel Models
instagram.com/rebel_models

GAGA MODELS, Poznań

Gaga Models to jedna z najstarszych polskich agencji, powołana do życia w 1996 roku przez Katarzynę Sawicką. Współpracuje z największymi zagranicznymi agencjami: IMG, Next, Elite i Woman. Gaga wypromowało m.in. Monikę Jac Jagaciak, jedną z najbardziej rozchwytywanych polskich modelek, która znalazła się w rankingu 50 top modelek na portalu models.com. Jac kilkakrotnie wystąpiła w pokazie Victoria’s Secret, a w 2015 jako pierwsza Polka dołączyła do grona Aniołków. Pracowała dla największych marek: Hermes, Calvin Klein, Chanel, Marc Jacobs, Valentino. Wśród innych świetnie rokujących modelek i modeli w agencji znajdują się, chociażby Hania Koczewska, Julia Borawska czy Paula Bułczyńska.

Modelka Gaga Models
instagram.com/gagamodels

UNITED FOR MODELS, Warszawa

Agencja utworzona w 2010 roku przez Justynę Krysiak i Ewę Pawlonkę – Olszewską. W ostatnich latach United for Models wypromowało wiele znanych nazwisk: Adriannę Kościelną, Kasię Łysikowską czy Oliwię Wędzichę. Podopieczni agencji podbijają wybiegi na Fashion Weekach w Mediolanie i Lizbonie, a ich zdjęcia pojawiają się w kampaniach polskich (np. Weronika Kulas dla Kas Kryst) i zagranicznych oraz w najbardziej prestiżowych magazynach, jak Vogue, L’Officiel, Elle czy Marie Claire.

 

Modelka United for models
instagram.com/united.for.models

SPECTO MODELS, Warszawa

Stosunkowo jeszcze młode, ale szybko rozwijające się Specto Models, zostało założone w 2012 roku przez Tadeusza Matulę. To agencja, która ma dryg to odkrywania nowych twarzy o charyzmatycznych osobowościach. Dobrze rokujące modelki to Julia Śmigielska, Natalia Karabasz, Caro Niemiec, Krysia Ziółek, a także prężnie rozwijająca się Ania Augustynowicz, która ma na swoim koncie sesje zdjęciowe dla polskich marek: Local Heroes, Lana Nguyen czy Kas Kryst, a także ogólnopolską kampanię Reebok.

Modelka Specto Models
instagram.com/spectomodels

Xmanagement, Warszawa

To kolejna młodziutka, ale i prężnie rozwijająca się warszawska agencja modelek i modeli. Założona w 2020 roku przez Kamila Abramowicza i Bonię Puślecką. Dla właścicieli agencji, kluczowe jest indywidualne podejście do każdego z podopiecznych i umożliwienie im, jak najszerszej ścieżki rozwoju. Xmanagement, zarządzany przez zespół kreatywnych i doświadczonych osób, ma już na swoim koncie współprace z największymi markami, jak na przykład Givenchy, Versace czy L’Oreal,  a także z rozpoznawalnymi na całym świecie czasopismami – Vogue, Elle Beauty oraz Harper’s Bazaar. Wśród modelek znajdziemy Paulinę Frankowską, Aleksandrę Kursę, Klaudię Łuczak, Magdalenę Mayer i Paulinę Panas.  Natomiast jeśli chodzi o modeli, męską część agencji, reprezentują między innymi Ivan Bubalo, Szymon Tuż, Izaak Godson i Mariusz Jakubowski.

Modelka Xmanagement Warsaw
instagram.com/xmanagement_warsaw

Pinokio, Warszawa

To młoda agencja w stylu Tomorrow is another day, założona przez Wojciecha Tubaja w 2019 roku. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, z miłości do mody, oprócz założenia autorskiej marki Pinokio Gang, stworzył również agencję skupiającą nietuzinkowych modeli i modelki. Sam założyciel podkreśla istotę bycia naturalnym, prawdziwym i szczerym i tacy też są podopieczni agencji. Modeli i modelki możemy zobaczyć w kampaniach dla takich marek jak Adidas, Big Star czy Reserved, a także w międzynarodowych edycjach Vogue.

Anger Models, Wrocław

Założona przez Jen Sherodsky, wrocławska agencja podbija polski, jak i międzynarodowy rynek mody. Jen, która jest jednocześnie producentką i fotografką, wielokrotnie nagradzaną na arenie międzynarodowej, ponad wszystko ceni sobie indywidualne podejście do każdej z modelek. Anna Pietrzyk, międzynarodowa bookerka w Anger, działa w branży modelingowej już od prawie 18 lat! To dzięki ich zaangażowaniu, możemy zobaczyć modelki we współpracy z Vogue, Answear, Schwarzkopf, L’Officiel oraz Marie Claire. Iście słowiańskiej urody Anna Gajzler, Ewelina Rojecka, Mariya Melnyk czy Natella Kov, to tylko część podopiecznych, które z pewnością zwojują świat modelingu.

PANDA MODELS, Warszawa

To jedyna jak dotąd agencja reprezentująca wyłącznie męskich modeli. Panda Models zaczęła swoją działalność w 2010 roku, właścicielem jest Łukasz Stępień. Zawrotną karierę zrobił w niej Greg Nawrat – znajdujący się na liście 50 najlepszych modeli według portalu models.com i gwiazda kampanii Gucci, Anatol Modzelewski, okrzyknięty przez jedną z najbardziej interesujących twarzy, a także debiutujący Damian Gałkowski.

Model Panda Models
instagram.com/panda_models

Milk, Wrocław

Agencja założona w 2015 roku przez Annę Rózg, skupia modelki różnych narodowości.  W ostatnim czasie, podopieczne Milk wystąpiły na FW 2021 dla takich domów mody jak Giorgio Armani, Richard Quinn czy 16Arlington. Agencja posiada w swoim portfolio także współpracę z Modivo, Cropp, House, Sinsay, a także ze wszystkim doskonale znanym  – magzynem Vogue. Weronika Spyrka, Gabriela Zduniak, Victoria Forrest i Aruzhan Stzh to tylko niektóre z niesamowicie utalentowanych dziewczyn. Portolio męskich modeli jest nieco mniejsze, a ich szeregi zasila między innymi Maciej Hawranek.

 

Modelka Milk
instagram.com/madebymilkpoland

 

NEVA MODELS, Warszawa

To istniejąca od 2014 roku agencja, założona przez Iwonę Kubiczak. W gronie jej podopiecznych znajdują się takie nazwiska jak Kasia Oskard – ulubienica Gucci, Natalia Uliasz, która pojawiła się na okładce portugalskiego wydania Vogue’a, Kasia Smolińska, uczestniczka pierwszej polskiej edycji Top Model, rozbudowująca swoje portfolio w Tokio i Mediolanie czy szybko rozwijająca się Renata Kurczab. Na uwagę zasługuje także męska część reprezentantów agencji – będący w czołówce światowych modeli Adam Kaszewski, Eryk Michniewicz czy Remek Jezek.

Modelka NevaModels
instagram.com/nevamodels

AVANT MANAGEMENT, Warszawa

Avant Models jest oficjalnym partnerem programu Top Model i jedną z największych agencji modelingowych w Polsce. Powstała w 2005 roku, założona przez Małgorzatę Leitner. Ich gwiazdą jest m.in. Kasia Struss, ikona modelingu, która rozpoczęła współpracę z agencją w wieku 16 lat i już po kilku miesiącach szła w pokazach Miu Miu i Louis Vuitton podczas paryskiego tygodnia mody. Dotychczas pojawiła się aż 15 razy na okładkach magazynu Vogue! Wśród modelek znajdują się też Anna Jagodzińska, Karolina Pisarek, Magdalena Mielcarz, Sandra Kubicka czy model Patryk Grudowicz. Agencja oferuje także warsztaty dla dziewcząt, chcących zostać modelkami, na których odbywają się m.in. zajęcia z pozowania czy chodzenia po wybiegu.

Modelka Avant Models Agency
instagram.com/avantmodelsagency

MANGO MODELS, Warszawa

Agencja MANGO Models została założona w 2000 roku przez Monikę Sowińską.
Modelki pracujące pod szyldem MANGO odnoszą sukcesy w Polsce, a co ciekawe, to rynek światowy jest tym, na którym agencja ma największe osiągniecia. Do absolutnie topowych twarzy agencji należą m.in. Paula Gałecka, Agata Wojtasik, Natalia Kamińska, Eliza Ryszewska. Agencja odkryła także Dominikę Kokoszkę oraz Mag Cysewską, która krótko po debiucie, poszła w pokazie YSL. MANGO reprezentuje także Anetę Pająk, ulubienicę domu mody Gucci, która chodziła m.in. w pokazach Dior, Ellie Saab, Giorgio Armani, Etam, Antony Vacarello czy DKNY. Aneta znalazła się na liście 50 najlepszych modelek świata według portalu models.com.

 

Autor: Anna Ciesielska / insta: ann.ciesielska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News