Najlepsi stand-uperzy w Polsce – nie lada gratka dla fanów komedii

najlepsi stand-uperzy
10.02.2019 - Gdansk, Stand Up Show 2019 w Ergo Arena. Najwieksze komediowe wydarzenie w Polsce, z czolowka najlepszych komikow. n/z Rafal Paczes / Fot. Karol Makurat/REPORTER

Stand-up jest formą komedii scenicznej, która w ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność. Najlepsi stand-uperzy w Polsce zapełniają już całe stadiony lub hale widowiskowe na tysiące miejsc. W powszechnym obiegu stosowane są teksty wymyślone przez komików, a wszystko zmierza do tego, że niebawem będziemy widywać ich częściej również w telewizji.

Wszyscy znają takich komików, jak Rafał Pacześ, Abelard Giza czy Mateusz Socha. Chciałbym wam jednak przedstawić kilku znakomitych polskich stand-uperów, którzy nie cieszą się tak dużą popularnością, ale zdecydowanie warto ich znać!


Jacek Stramik

Jest to jeden z najbardziej doświadczonych komików, o których dziś opowiem. Na scenie od 2012 roku. Był u Kuby Wojewódzkiego i wydał książkę z Abelardem Gizą. A jak się prezentuje komediowo? Opowiada żarty piekielnie czarne, które mogą nie spodobać się każdemu. Ma swój niepowtarzalny image, w którym łączy sylwetkę przepitego i przetrawionego przez życie człowieka w średnim wieku, który przy okazji barwnie i kwieciście się wypowiada. Doskonała mieszanka.

Cezary Ponttefski

Nie lada gratka dla znacznie młodszych odbiorców. Interesujące spostrzeżenia, ciekawe neologizmy, ogromna dawka abstrakcji – wszystko to sprawia, że obok twórczości Cezarego nie można przejść obojętnie. Najlepsi stand-uperzy nieco młodszego pokolenia? Ponttefski z pewnością powinien znaleźć się na podium takiego zestawienia.

Tomasz Kwiatkowski

Pełna szczerość, zupełny brak ograniczeń oraz ostra jazda – wszystko to możemy znaleźć w stand-upie Tomasza Kwiatkowskiego. Najlepsi stand-uperzy poruszający kontrowersyjne tematy powinni czerpać ze stylu Tomka. Niewiele jest tu ważnych i mądrych rozkmin, znacznie więcej śmiechu z prostych, aczkolwiek niezwykle skutecznych żartów. Warto się zapoznać, jeśli masz dość ugrzecznionej komedii.

Paulina Potocka

Kobiet w polskim stand-upie jest wprawdzie niewiele, ale te, które są, robią naprawdę dobrą robotę. Idealnym przykładem jest tutaj Paulina Potocka, która jest, cóż… bardzo powolna. Na swoim sposobie mówienia i stylu bycia buduje komedię, której nie reprezentują najbardziej znani, najlepsi stand-uperzy w Polsce, w związku z czym jest ewenementem. Nie każdemu przypadnie do gustu ze względu na swoją powolność i flegmatyczność, lecz zdecydowanie warto się z Potocką zapoznać.

Cezary Jurkiewicz

Jurkiewicz jest hipochondrykiem, który bardzo lubi o tym mówić ze sceny. Opowiada także o swojej nieśmiałości i innych kwestiach, przez co widzowie biorą udział w definitywnie najśmieszniejszej i najweselszej sesji terapeutycznej, na jakiej kiedykolwiek byli. Wiele osób twierdzi, że najlepsi polscy stand-uperzy reprezentują ekipę Stand-up Polska – i nie sposób się nie zgodzić, śledząc twórczość Jurkiewicza.

Łukasz Wolski

Prawdopodobnie najmniej rozpoznawalny stand-uper w tym zestawieniu. Jest jednak godny uwagi z wielu powodów. Przede wszystkim jego komedia jest niebanalna – Łukasz nie stosuje tanich środków. Wyróżnia się na tle innych wschodzących gwiazd polskiego stand-upu bardzo ciekawymi spostrzeżeniami, a jego teksty dużą dozą absurdu. Najlepsi stand-uperzy z Krakowa? Łukasz Wolski niezaprzeczalnie na podium.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News