Najlepsi stand-uperzy w Polsce – nie lada gratka dla fanów komedii

najlepsi stand-uperzy
10.02.2019 - Gdansk, Stand Up Show 2019 w Ergo Arena. Najwieksze komediowe wydarzenie w Polsce, z czolowka najlepszych komikow. n/z Rafal Paczes / Fot. Karol Makurat/REPORTER

Stand-up jest formą komedii scenicznej, która w ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność. Najlepsi stand-uperzy w Polsce zapełniają już całe stadiony lub hale widowiskowe na tysiące miejsc. W powszechnym obiegu stosowane są teksty wymyślone przez komików, a wszystko zmierza do tego, że niebawem będziemy widywać ich częściej również w telewizji.

Wszyscy znają takich komików, jak Rafał Pacześ, Abelard Giza czy Mateusz Socha. Chciałbym wam jednak przedstawić kilku znakomitych polskich stand-uperów, którzy nie cieszą się tak dużą popularnością, ale zdecydowanie warto ich znać!

Jacek Stramik

Jest to jeden z najbardziej doświadczonych komików, o których dziś opowiem. Na scenie od 2012 roku. Był u Kuby Wojewódzkiego i wydał książkę z Abelardem Gizą. A jak się prezentuje komediowo? Opowiada żarty piekielnie czarne, które mogą nie spodobać się każdemu. Ma swój niepowtarzalny image, w którym łączy sylwetkę przepitego i przetrawionego przez życie człowieka w średnim wieku, który przy okazji barwnie i kwieciście się wypowiada. Doskonała mieszanka.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Cezary Ponttefski

Nie lada gratka dla znacznie młodszych odbiorców. Interesujące spostrzeżenia, ciekawe neologizmy, ogromna dawka abstrakcji – wszystko to sprawia, że obok twórczości Cezarego nie można przejść obojętnie. Najlepsi stand-uperzy nieco młodszego pokolenia? Ponttefski z pewnością powinien znaleźć się na podium takiego zestawienia.

Tomasz Kwiatkowski

Pełna szczerość, zupełny brak ograniczeń oraz ostra jazda – wszystko to możemy znaleźć w stand-upie Tomasza Kwiatkowskiego. Najlepsi stand-uperzy poruszający kontrowersyjne tematy powinni czerpać ze stylu Tomka. Niewiele jest tu ważnych i mądrych rozkmin, znacznie więcej śmiechu z prostych, aczkolwiek niezwykle skutecznych żartów. Warto się zapoznać, jeśli masz dość ugrzecznionej komedii.

Paulina Potocka

Kobiet w polskim stand-upie jest wprawdzie niewiele, ale te, które są, robią naprawdę dobrą robotę. Idealnym przykładem jest tutaj Paulina Potocka, która jest, cóż… bardzo powolna. Na swoim sposobie mówienia i stylu bycia buduje komedię, której nie reprezentują najbardziej znani, najlepsi stand-uperzy w Polsce, w związku z czym jest ewenementem. Nie każdemu przypadnie do gustu ze względu na swoją powolność i flegmatyczność, lecz zdecydowanie warto się z Potocką zapoznać.

Cezary Jurkiewicz

Jurkiewicz jest hipochondrykiem, który bardzo lubi o tym mówić ze sceny. Opowiada także o swojej nieśmiałości i innych kwestiach, przez co widzowie biorą udział w definitywnie najśmieszniejszej i najweselszej sesji terapeutycznej, na jakiej kiedykolwiek byli. Wiele osób twierdzi, że najlepsi polscy stand-uperzy reprezentują ekipę Stand-up Polska – i nie sposób się nie zgodzić, śledząc twórczość Jurkiewicza.

Łukasz Wolski

Prawdopodobnie najmniej rozpoznawalny stand-uper w tym zestawieniu. Jest jednak godny uwagi z wielu powodów. Przede wszystkim jego komedia jest niebanalna – Łukasz nie stosuje tanich środków. Wyróżnia się na tle innych wschodzących gwiazd polskiego stand-upu bardzo ciekawymi spostrzeżeniami, a jego teksty dużą dozą absurdu. Najlepsi stand-uperzy z Krakowa? Łukasz Wolski niezaprzeczalnie na podium.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News