miasto

Na jakie zarobki możesz liczyć pracując w Warszawie?

Warszawa od lat przyciąga osoby poszukujące dobrze płatnej pracy. Statystycznie osoby pracujące w Warszawie zarabiają kilkaset złotych więcej od pracowników z pozostałych polskich miast. Czym spowodowana jest taka rozbieżność? Czy poszukując pracy w Warszawie możemy się szybko wzbogacić?

Warszawa – najpopularniejsze branże

Warszawa jest jednym z tych polskich miast, które szczególnie upodobali sobie zagraniczni inwestorzy. Z tego względu w stolicy stosunkowo łatwo znajdą pracę osoby dobrze czujące się w strukturze korporacyjnej oraz specjaliści doświadczeni w najróżniejszych gałęziach branży IT.

Jest to zarazem jeden z zasadniczych powodów wyższej średniej zarobków w Warszawie – wspomniany model pracy z reguły oferuje atrakcyjne warunki finansowe, zachęcając w ten sposób doświadczonych pracowników do regularnej zmiany miejsca zatrudnienia. Poszukując dobrze płatnej pracy warto jednak skorzystać z narzędzi, które umożliwią nam bezpośredni kontakt z pracodawcą lub rekruterem.

Specjalistyczne portale, wspierające osoby poszukujące pracy, dają nam pewność, że oferty z którymi się zapoznajemy zostały zamieszczone przez zweryfikowanych przedsiębiorców. Przechodząc pod adres Praca w Warszawie – GoWork znajdziesz listę najbardziej atrakcyjnych ofert pracy ze stolicy, którą możesz swobodnie dostosować pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań.

Czy warto szukać pracy w Warszawie?

Jeżeli pochodzisz z regionu Polski oddalonego od stolicy i zastanawiasz się, czy warto szukać zatrudnienia w Warszawie, przed podjęciem decyzji przeanalizuj wszystkie istotne okoliczności. Duże znaczenie ma tutaj branża, w jakiej się specjalizujesz. Jeśli jesteś fachowcem niezwiązanym ze światem finansów, marketingu czy informatyki, oferty pracy w Warszawie nie będą różniły się zanadto pod kątem warunków finansowych od tych, które znajdziesz w pozostałych większych miastach Polski.

Warto oprócz samych zarobków netto wziąć przy tym pod uwagę podstawowe koszty życia – które w stolicy stoją na najwyższym poziomie w zestawieniu z resztą kraju. I tak, nawet jeśli otrzymalibyśmy za swoją pracę kilkaset złotych więcej, podsumowanie kosztów zakwaterowania oraz zakupów spożywczych mogłoby dać wynik ujemny w stosunku do sytuacji, w której pozostaliśmy przy współpracy z naszą obecną firmą.

Praca w Warszawie – dla kogo?

Jeżeli jednak mamy perspektywę na pracę w stolicy, która przyniesie nam profit przekraczający choćby o 1000zł wynagrodzenie oferowane w innej lokalizacji (co nie jest wcale rzadkością) – warto rozważyć taką ofertę. Stolica oprócz wysokiego standardu życia oferuje również niespotykane w pozostałych miastach Polski możliwości rozwoju zawodowego.

Jeżeli zatem nie boimy się nowych wyzwań i jesteśmy gotowi do wytrwałego osiągania kolejnych szczebli rozwoju zawodowego, praca w stolicy może być dokładnie tym, czego nam potrzeba. W szczególności skorzystają w tym wypadku osoby związane z szeroko pojętą branżą nowych technologii – od obsługi systemów informatycznych poprzez koordynację pracy zespołów programistycznych aż po zajęcia związane z marketingiem. Decydując się na pracę w Warszawie wkraczamy na ustabilizowany, nieustannie rozwijający się rynek pracy, w którym występuje stałe zapotrzebowanie na nowych pracowników, dążących do zawodowego rozwoju.

Zobacz też: Ile musisz zarabiać, żeby żyć w Warszawie?

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

23 godziny ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

1 dzień ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

2 dni ago

Gua Sha – kamień do masażu twarzy. Jak go używać?

Masaż - znamy jego dobroczynny wpływ na ciało: nie tylko niweluje napięcia mięśni, ale także…

2 dni ago

Stranger Things 4 Vol. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

Po niemal trzech latach wyczekiwania i snucia teorii serial „Stranger Things” powrócił z pierwszą częścią…

3 dni ago

Czy stylizacja bez paska do spodni męskich jest kompletna?

Bez paska męska garderoba pozostaje niepełna i nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Paski…

3 dni ago