Mężczyzna opublikował wzruszający film, jak pies uratował go spod śnieżnej zaspy

Pies ratujący człowieka spod śnieżnej zaspy

Jeśli w niebie nie ma psów, to gdy umrę, chcę pójść tam, gdzie są psy — powiedział kiedyś Will Rogers, amerykański aktor. Podpisujemy się pod tym zdaniem obiema rękami!

Psy to jednak nie tylko nasi najlepsi kompani i pocieszyciele. To także nasi ratownicy. Mountain Rescue Search Dogs England to organizacja non-profit z psami ratownikami w rolach głównych. Jeden z jej członków opublikował niesamowicie wzruszające wideo, pokazujące, jak został uratowany spod śnieżnej zaspy, które tylko potwierdza wszystko, co napisaliśmy powyżej.

Organizacja zajmuje się pomocą przy poszukiwaniach zaginionych, w wyniku górskich wycieczek turystów, czy zawodowych wspinaczy i nie tylko. Psy w każdym roku przechodzą 132-dniowe treningi, a po 2-3 latach otrzymują tytuł ratownika.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Oczywiście wideo, które zaraz zobaczycie również było częścią treningu. Wolimy to napisać, zanim ktoś zacznie komentować: zasypany pod śniegiem i postanowił włączyć kamerę i nagrywać? Wideo powstało w celu uświadomienia społeczeństwa, jak ważną rolę odgrywają psy w ratownictwie i jak duże jest ich poświęcenie. Pies, którego zobaczycie to 4-letni Flo, który nie tylko ratuje ludzi, ale także… zmiękcza serca największych twardzieli.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News