G-SHOCK i Charles Darwin Foundation – zegarki inspirowane zwierzętami z Wysp Galapagos

zegarki G-SHOCK i Charles Darwin Foundation

Rekin młotowaty, zięba Darwina i żółw olbrzymi to unikalne stworzenia zamieszkujące rajskie Wyspy Galapagos. Stały się także inspiracją dla nowych modeli zegarków G-SHOCK, GW-B5600CD. To wspólny projekt marki G-SHOCK z Charles Darwin Foundation, działającą na rzecz ochrony środowiska Wysp Galapagos.

Czym jest Charles Darwin Foundation?

Charles Darwin Foundation to międzynarodowa organizacja non-profit, która zobowiązała się do ochrony naturalnego środowiska Wysp Galapagos. Organizacja angażuje się w szereg działań, takich jak badanie życia morskiego i lądowego oraz ekosystemów Wysp Galapagos, a także promowanie działań na rzecz ochrony przyrody na Wyspach.

Obecna współpraca marki G-SHOCK i Charles Darwin Foundation to już drugie partnerstwo, po premierowym, nawiązanym w 1999 roku.

Jak wygląda kolekcja G-SHOCK i Charles Darwin Foundation?

Design nowości G-SHOCK GW-B5600CD inspirowany jest stworzeniami, które zamieszkują Wyspy Galapagos. Każdy z trzech zegarków posiada unikalny motyw na tarczy:

  • rekina młotowatego w otoczeniu oceanu dla modelu GW-B5600CD-1A2,

zegarek G-SHOCK model GW-B5600CD-1A2

zegarek G-SHOCK model GW-B5600CD-1A2

  • zięby Darwina wśród liści lasu Scalesia, jednego z jej ulubionych siedlisk, dla modelu GW-B5600CD-1A3,

zegarek G-SHOCK model GW-B5600CD-1A2

zegarek G-SHOCK model GW-B5600CD-1A3

oraz

  • żółwia olbrzymiego z Galapagos w ulubionym dla niego otoczeniu skał, dla modelu GW-B5600CD-9.

zegarek G-SHOCK model GW-B5600CD-9

zegarek G-SHOCK model GW-B5600CD-9

Sylwetki każdego z przedstawionych stworzeń pojawiają się także na wyświetlaczu LCD podczas podświetlania. Logo Charles Darwin Foundation jest wygrawerowane na tylnej części koperty, a na pasku umieszczono hiszpańskie stwierdzenie oznaczające „Wspieram ochronę Galapagos”.

Część zebranych środków ze sprzedaży zostanie przeznaczona na wsparcie działań fundacji Charles Darwin Foundation.

Co wyróżnia nowe modele zegarków G-SHOCK?

Nowe modele są świetne także pod względem technicznym i mogą z powodzeniem stać się partnerem niejednej wyprawy – może na Wyspy Galapagos?

Wyposażono je w Waveceptor oraz funkcję ładowania energią słoneczną (Tough Solar), a ich obudowa i pasek zostały wykonane z biomasy, produkowanej przy użyciu odnawialnych surowców organicznych.

Jak CDF działa na rzecz Wysp Galapagos?

Charles Darwin Foundation została założona pod auspicjami UNESCO oraz IUCN i od 1959 roku jest międzynarodową organizacją non-profit, która stoi na czele działań naukowych i konserwatorskich na Galapagos. Naukowcy Fundacji kierują się wspólnym celem: ochroną unikalnej bioróżnorodności jednego z najważniejszych skarbów naturalnych naszego świata.

Obecnie CDF zarządza ponad 25 projektami badawczymi, konserwatorskimi i edukacyjnymi na lądzie i morzu, współpracując ściśle z Galapagos National Park i międzynarodowymi NGO’s, aby maksymalizować zrównoważony wpływ.

Zobacz też: Filmy 2024 roku – kalendarz premier

Filmy 2024 roku – kalendarz premier

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News