MaJLo – polski muzyk, którego utwór pojawił się na Coachelli

Dwa ujęcia: widok festiwalu Coachella z zachodem słońca i plamami i chłopak w czapce i zaroście

Jakiś czas temu na polskiej scenie muzycznej pojawił się nowy artysta. MaJLo to muzyk z Gdańska. Jego utwory są połączeniem elektroniki i indie-popu, a co więcej: jeden z nich został doceniony podczas festiwalu Coachella.

Maciej Milewski, MaJLo, jest wokalistą, multiinstrumentalistą i producentem. W 2015 roku wydał swoją pierwszą EP-kę Reverse. Opowiada ona o jego muzycznej przemianie. Każdy z sześciu utworów jest jej odrębnym elementem. Fani melancholii będą mogli odnaleźć się w utworze Lost and Forgotten, natomiast miłośnicy bardziej żywiołowych dźwięków pokochają Lights.

Mini album cieszył się wielkim uznaniem w środowisku muzycznym, zwłaszcza utwór Lights. Powstał on przy współpracy z Ralphem Kamińskim. Utworem zainteresowali się francuscy producenci FDVM. Zremiksowali go, a słupki oglądalności momentalnie przekroczyły ćwierć miliona widzów. Utwór wykonywany był między innymi na festiwalu muzycznym Coachella.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W międzyczasie MaJLo wydał trzy single Try z Arkiem Kłusowskim, Apprehension i Another Day. Ostatni pojawił się nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie został zauważony przez amerykański portal muzyki alternatywnej Indie Shuffle i ogłoszony nadzieją 2017 roku.

24 marca 2017 został wydany longplay MaJLo, zatytułowany Over The Woods nakładem wydawnictwa muzycznego Sounddict. Tworząc tę płytę, muzyk inspirował się otaczającą go naturą. Dźwiękami pełnymi melancholii starał się pokazać zmienność przyrody. Pomimo kontrastowych elementów album zostaje spójny brzmieniowo, łącząc subtelny wokal, akustyczne instrumenty i koloraturową elektronikę.

Tekst: Katarzyna Tilda Frąckowiak

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News