Sierpniowy Białystok New Pop Festival 2022 nadciąga

Sierpniowy Białystok New Pop Festival 2022 nadciąga-hiro.pl

Już 27 i 28 sierpnia podczas ciepłych, letnich wieczorów odbędzie się 12 wyjątkowych koncertów. Białystok New Pop Festival 2022 odbędzie się pod znakiem mocnego line-upu, w którym znajdziemy między innymi Fisz Emade, Natalię Nykiel, Tymka, Szczyla, Marcina Maciejczaka i mrocznie brzmiącą… Szeptuchę. Oprócz wspomnianych arystów, zobaczymy także Ralpha Kamińskiego, Brodkę, Bovską, Pezeta, Zdechłą Osę i Natalię Szroeder. Sprawdźcie czy znacie wszytkich!

Piosenkarka Bovska na tle nieba
BOVSKA

Białystok New Pop Festival 2022 – artystki i artyści

Piąta już edycja tego muzycznego festiwalu, odbędzie się pod Pałacem Branickich. Wyjątkowej scenerii architektonicznej towarzyszyć będą różnorodne brzmienia – od spokojnego popu, przez folk i zimną falę, a także nowoczesny miejski hip hop, aż do rapu. Czego możemy więc się spodziewać? Liryki połączonej z żywiołem, subtelnego mroku i niezaprzeczalnej energii płynącej od tak wielu artystów.

Tymek

A właściwie Tymoteusz Bucki, to artysta poruszający się po scenie hiphopowej, ale także eksprymentujący z R&B, popem i alternatywnym rapem. Znany z kawałka „Język ciała” z krążka „Klubowe”, stał się przebojem, który zna praktycznie każdy imprezowicz. Od 2018 roku, kiedy ukazał się ten singiel, Tymek zdążył z nim przekroczyć granicę 150 milionów wyświetleń na YouTube, zdobywając przy tym pierwszy podwójny Diament w historii polskiego hip-hopu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Fisz Emade Tworzywo

Zdobywający coraz większą sławę bracia Waglewscy, przez ostatnie 20 lat nadali zupełnie inny wymiar polskiemu hip hopowi i rockowi. Połączyli delikatne brzmienia z mocnym wokalem, tworząc swój własny „fiszowy” gatunek. Wśród dziesięciu wydanych płyt, ostatni krążek „Ballady i Protesty” stanowi nostalgiczny powrót do lat 90., a także jest próbą poruszenia istotnych społecznie kwestii – praw człowieka i zmian klimatycznych.

Natalia Nykiel

Na muzycznym koncie ma już dwa bestsellerowe albumy „Lupus Electro” i „Discordia” oraz single, za które otrzymała Diamentowe, Potrójnie Platynowe i Złote Płyty. Gdyby było Wam za mało – za album „Origo” otrzymała Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Elektronika. 

Pół roku temu wydała EPkę „Regnum”, na której usłyszymy kawałki jak „Niech płonie” czy „Tu nie ma fobii”. Współpracowała z wieloma polskimi artystkami i artystami, jak na przykład Beatą Kozidrak, Kasią Nosowską, Marią Peszek, Sokołem czy Roguckim. Występowała także z Jaredem Leto i Daley’m.

Szczyl

Młody (nie jest to chyba zaskoczeniem) raper z Trójmiasta, wyznacza zupełnie nową drogę polskiego hiophopu, bo przesiąkniętą wrażliwością. Zasłynął dzięki akcji SBM Starter organizowanej przez wytwórnię SBM Label – w jej ramach wypuścił dwa utwory: „Banda” (ponad 7 milionów wyświetleń) oraz „Toast Toast” (ponad 4 miliony wyświetleń). Dystans, sporo humoru, ale i wiele dojrzałych refleksji – wszystko to wyróżnia debiutancką płytę Tymoteusza Rożynka, „Polska Floryda”.

Szeptucha

Zespół, który niespodziewanie wprowadza podlaski koloryt i intrygujący miks. Zaklęcia, natura, wielowiekowa tradycja i nowoczesne brzmienia to kwintesencja Szeptuchy w składzie Katarzyna Antosiewicz (wokal), Tomek „Cynamon” Kamiński (harmonijka), Paweł Szuszkiewicz (gitara), Marcin Mickiewicz (perkusja) i Piotr Romaniuk (bass). W 2021 r. ukazał się ich pierwszy album „Zamowy” (tak nazywano słowne zaklęcia, którymi uzdrawia szeptucha). Jak mówią sami muzycy – „zespół powstał, by leczyć muzyką, zarażać radością oraz przemycać w przystępnej formie tajemnice regionu podlaskiego. Twórczość balansuje pomiędzy różnymi gatunkami muzyki rozrywkowej, w warstwie tekstowej traktuje o staropolskich tradycjach i wierzeniach, a także o majestacie otaczającej przyrody”.

Marcin Maciejczak

Najmłodszy na pokładzie festiwalu, ale niezwykle utalentowany. Wygrał trzecią edycję The Voice Kids i od tamtej pory nie daje się wepchnąć w muzyczne szufladki.  Marcin zdołał już zdobyć platynę za singiel „Jak gdyby nic”, nagrać przebój „Jeśli powiem”, który promował film „Tarapaty 2”, a także singiel „Nie poddawaj się” z samą Justyną Steczkowską. Jesteśmy ciekawi co przygotuje Marcin!

Zdechły Osa

Zdechły Osa, a właściwie Daniel Wójtowicz to artysta, którego trudno skwalifikować jako rapera czy rockmana, ale można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia. Sprawnie ujmuje  depresyjnego ducha obecnych czasów w formie krótkiej, acz chwytliwej piosenki.

Pezet

Paweł Kapliński, znany jako Pezet, pojawił się na polskiej scenie wraz z Onarem pod koniec lat 90. Od momentu debiutu, nieustannie znajduje się w czołówce rodzimych, polskich raperów. Muzyczny dorobek artysty to wydawnictwa pokryte złotem i platyną. Ostatni album Pezeta „Muzyka Współczesna” sprzed trzech lat, osiągnął status podwójnej platyny – to właśnie z niego pochodzi jeden najpopularniejszych utworów rapera – „Magenta”.

Brodka

Brodka to przede wszystkim wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, ale także reżyserka klipów i producentka. Zainspirowana rockiem alternatywnym, popem, elektroniką oraz muzyką gór, stworzyła własny i niepowtarzalny styl. Artystka jest sześciokrotną laureatką Fryderyków.

Rok 2018 przyniósł w twórczości Brodki trasę koncertową oraz album „MTV Unplugged Brodka”. Jak sama tłumaczy, był to kamień milowy jej scenicznego życia –  ,,kiedy jako dziecko zafascynowana oglądałam MTV Unplugged w wykonaniu Nirvany czy Alice In Chains, mogłam tylko marzyć, że kiedyś stanę się częścią tego projektu.”.

Największą popularność przyniósł jej album „Granda” z 2010 roku. Te folkowo-elektroniczne brzmienia, oddzieliły Brodkę od wcześniejszego popowego repertuaru. Płyta pokryła się podwójną platyną, a artystka awansowała do pierwszej artystycznej ligi. Wydana w 2012 roku epka „LAX”, tylko utwierdziła jej pozycję. W 2021 roku ukazał się piąty studyjny album Brodki pt. “BRUT”.

Ralph Kamiński

Ralph tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny, wprowadzając do utworów liryczny nastrój. Artysta wydał trzy albumy – „Morze” (2016), „Młodość” (2019) oraz “KORA” (2021). Ostatni album – „KORA” – także został wyróżniony nominacją, podobnie jak Ralph, tym razem nominowany w kategorii Artysta Roku. Rozdanie nagród Fryderyk 2022 w końcu przed nami! 

Na wielu krążkach Ralpha usłyszymy znajome głosy, jak chociażby Natalii Przybysz, Quebonafide, Comy, Darii Zawiałow, Natalii Szroeder, Organka, Kwiatu Jabłoni oraz Miuosha. 

24 kwietnia zakończyła się trasa promująca album „KORA”, na którą złożyło się  niemal 50 koncertów. Ralph powrócił na scenę w lipcu, ale tym razem w towarzystwie My Best Band In The World. Tak też wystąpi podczas Białystok New Pop Festival 2022.

Natalia Szroeder

Natalia Szroeder rozpoczęła swoją muzyczną drogę od występu w „Od przedszkola do Opola”. I choć od tego momentu nie minęło nawet dwadzieścia pięć lat, artystka ma w swoim portfolio współpracę ze Zbigniewem Wodeckim, Ireną Santor czy Jackiem Cyganem. Scena jest jej żywiołem, co udowodniła, dając dotychczas ponad czterysta koncertów!

Już od najmłodszych lat komponowała muzykę i pisała teksty, co z powodzeniem czyni do dziś. W ostatnim czasie współpracowała m.in. z Janem Młynarskim, Vito Bambino, Quebonafide czy Ralphem Kamińskim. Szroeder została nagrodzona także podwójnie platynowymi i platynowymi płytami za single pochodzące z albumu „NATinterpretacje”. Obecnie pracuje nad kolejną płytą, której premiera nastąpi jeszcze w tym roku. Jak dotąd na światło dzienne się ukazały single zapowiadające płytę – Połóż się tu, Przypływy, Para oraz Powinnam?

Bovska

Magda Grabowska-Wacławek to absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej debiutancka płyta “Kaktus” wyprzedała się̨ w niecałe dwa dni, zyskując przy tym status Złotej Płyty. Bovska jest współautorką swoich płyt, które powstały we współpracy z Janem Smoczyńskim. Do tej pory, oprócz „Kaktusa” wydano jeszcze trzy albumy – „Pysk”, „Kęsy” oraz „Sorrento”.

To co wyróżnia twórczość Bovskiej to również oryginalna, barwna warstwa plastyczna tworzonych projektów. Doceniło to jury Yach Film 2013, nominując do nagrody teledysk „Long way” w kategorii Zdjęcia oraz w roku 2016 teledysk „Klik” w kategorii Plastyczna aranżacja przestrzeni.

Artystka od samego początku, tworzy wyrazisty wizerunek sceniczny, uzupełniony niezwykłą oprawą wizualną – od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po scenograficznie koncerty. Co ciekawe, jest autorką okładek wszystkich swoich albumów. 21 czerwca 2021 roku miał premierę singiel Bovskiej „Barometr”. Za produkcję nowego singla odpowiada Duit, 

Po koniec października zeszłego roku, Bovska wydała singiel „Dzika”. Teledysk do piosenki został nakręcony na pięknej i surowej Fuerteventurze. Bovska jest także autorką scenariusza, którego koncepcję stworzyła z choreografką – Agą Konopką oraz reżyserką – Magdaleną Zielińską.

Białystok New Pop Festival 2022 – atrakcje

Nie zapominając o słuchaniu muzyki, uczestnicy festiwalu będą mogli oddać się innej, równie przyjemnej aktywności. Mowa oczywiście o jedzeniu i to z najlepszych foodtracków w Polsce. A oprócz strefy gastro, zaplanowane są także spotkania z artystami i newsroomy, a dla najmłodszych zostaną wydzielone specjalne strefy rodzinne.

Pezet na tle bloku

„Publiczność przez dwa dni festiwalowe usłyszy polskiego rocka, soul, pop, ale też hip-hop i electro, muzykę łączącą pokolenia. Przed nami więc prawdziwa uczta kulturalna – nie tylko muzyczna, bo w ramach festiwalu odbędą się różne wydarzenia towarzyszące. Będzie specjalna strefa dla dzieci, strefa smaku z jedzeniem z różnych stron świata czy strefa mody. W tym roku na festiwal chcielibyśmy zaprosić także specjalnych gości, czyli wolontariuszy, którzy wsparli Miasto Białystok w działaniach na rzecz Ukrainy” – mówi wiceprezydent Białegostoku, Rafał Rudnicki.

Białystok New Pop Festival 2022 – harmonogram

27 sierpnia (sobota) wystąpią:

  • 17.00 Marcin Maciejczak
  • 18.00 Bovska
  • 19.10 Szczyl
  • 20.30 Natalia Nykiel
  • 22.00 Ralph Kamiński
  • 23.30 Brodka

28 sierpnia (niedziela) wystąpią:

  • 17.00 Szeptucha
  • 18.00 Zdechły Osa
  • 19.10 Tymek
  • 20.30 Fisz Emade Tworzywo
  • 22.00 Natalia Szroeder
  • 23.30 Pezet

Bilety kupicie na:

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/bialystok-new-pop-festival/

https://goingapp.pl/wydarzenie/bialystok-new-pop-festival-3/sierpien-2022

Zobacz też: 4 festiwale, na które tego lata zaprosi cię Coca-Cola

4 festiwale, na które tego lata zaprosi cię Coca-Cola

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News