Macie dość plastiku? Student stworzył biodegradowalną butelkę!

na zdjęciu znajdują się poszczególne etapy rozkładu butelki

Student Iceland Academy of the Arts stworzył butelkę, która jest w 100% biodegradowalna i naturalna, ponieważ została wykonana z alg.

Wszyscy dobrze wiemy, że świat zmaga się z nadprodukcją, na oceanie znajduje się, wielka wyspa śmieci i grozi nam katastrofa ekologiczna. Jakiś czas temu pisaliśmy o reformie wprowadzonej przez Parlament Europejski, prawdziwe zmiany nastąpią dopiero za kilka lat, jednak już teraz pojawia się wiele produktów, które mają wpływ na walkę z odpadami.

Jedną z osób, które postanowiły odpowiedzieć na ten problem, jest Ari Jónsson, islandzki student wzornictwa przemysłowego. Jeśli macie dość plastikowych butelek, a te wykonane z metalu są dla Was ciężkie, zastanówcie się nad zamianą plastiku na algi. Produkt, w którym znajduje się płyn, ma kształt butelki, a kiedy zostaje opróżniony, zaczyna się rozkładać. Jedyną wadą wykorzystanego materiału jest jego wpływ na smak płynu, który zmienia się po dłuższym czasie przechowywania.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Tekst: Zuzanna Piontke

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News