Najlepsze filmy na Netflixie, które obejrzysz dzisiaj [AKTUALIZACJA]

najlepsze filmy na netflixie

Praktycznie każdego tygodnia na platformie Netflix pojawiają się nowe produkcje. Część z nich zdecydowanie warto zobaczyć. Dowiedz się, jakie są najlepsze filmy na Netflixie, które możesz obejrzeć już teraz!

Przedstawimy zarówno oryginalne produkcje Netflixa, jak i mniej lub bardziej kultowe filmy godne uwagi. Wszystkie łączy jedno – zapewnią mnóstwo doskonałej rozrywki. Uwaga: jest to stan na początek października 2021 roku, a więc najlepsze filmy na Netflixie mogą się niebawem zmienić.

10. GLADIATOR, reż. Ridley Scott

Zaczniemy od klasyki kinematografii przełomu wieków. Gladiator to wspaniała opowieść o męstwie, bohaterstwie oraz walce o honor. Przesiąknięte testosteronem sceny walki łączą się tutaj ze wzruszającymi wątkami. Widz od początku do końca kibicuje głównemu bohaterowi, który musi walczyć na arenie, aby przeżyć.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


9. DUNKIERKA, reż. Christopher Nolan

Jeśli chodzi o najlepsze filmy na Netflixie, które poruszają tematykę drugiej wojny światowej, Dunkierka jest obowiązkowym elementem zestawienia. Jest to bardzo ciekawie skonstruowana opowieść o żołnierzach, którzy czekają na ratunek z plaż znajdujących się nieopodal tytułowego miasta. Emocjonująca produkcja z intrygującą ścieżką dźwiękową Hansa Zimmera (bo kogóż by innego) oraz pięknymi obrazkami.

8. TWÓJ VINCENT, reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Można śmiało powiedzieć, że takiego projektu jeszcze nigdy nie było. Twój Vincent to nieszablonowa animacja, która powstała dzięki pracy dziesiątek malarzy tworzących kadr po kadrze. Opowiada intrygującą historię Vincenta van Gogha oraz wyjaśnia okoliczności jego śmierci. Jeśli chodzi o najbardziej oryginalne filmy na Netflixie, ta produkcja zasługuje na szczególne uznanie.

7. SHREK (seria), reż. Andrew Adamson, Chris Miller

Najlepsze filmy na Netflixie, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym? Seria Shrek jest idealnym wyborem na rodzinny wieczór. O tym fenomenie zdajemy sobie sprawę od wielu lat. Nieszablonowe, aczkolwiek uniwersalne poczucie humoru, genialne kreacje oraz błyskotliwe dialogi – wszystko to sprawia, że można obejrzeć wszystkie z tych filmów po kilka razy i nigdy się one nie nudzą.

6. SIEDMIU WSPANIAŁYCH, reż. Antoine Fuqua

Każdy z nas kojarzy wersję Siedmiu wspaniałych sprzed, lekko licząc, dwustu osiemdziesięciu lat. Można przeczytać wiele niepochlebnych komentarzy na temat remake’u tego kultowego filmu z 2016 roku. Jestem jednak przekonany, że nowsza wersja ma swój niezaprzeczalny urok. Zdecydowanie warto się z nią zapoznać, jeśli chodzi o najlepsze filmy na Netflixie utrzymane w klimacie westernu.

5. GRAN TORINO, reż. Clint Eastwood

Clinta Eastwooda przedstawiać nie trzeba – warto jednak zauważyć, że jest tak samo znakomitym reżyserem, jak aktorem. Gran Torino to jego debiutancka produkcja w tej roli. Złapała nas za serce przede wszystkim swoim klimatem oraz opowieścią, która w kameralny i subtelny sposób przedstawia nam trudną relację zgorzkniałego faceta oraz nastolatka – wszystko na tle konfliktu rasowego.

4.TAKSÓWKARZ, reż. Martin Scorsese 

Jeden z najważniejszych filmów w dorobku Martina Scorsese – a to odważne stwierdzenie, biorąc pod uwagę obszerność jego filmografii. Brutalna, szczera i dosadna opowieść o żołnierzu, który po powrocie z Wietnamu nie jest w stanie pogodzić się z rzeczywistością i wkracza na przestępczą drogę. Emocjonujące, trzymające w napięciu kino, które na stałe wpisało się w kanon klasyki gatunku.

3. BLOW, reż. Ted Demme

Skoro mowa już o nieco dawniejszej kinematografii, to cofnijmy się do 2001 roku. Wtedy to światło dzienne ujrzała genialna produkcja pod tytułem Blow. Jest to emocjonująca, oparta na faktach historia handlarza narkotykami, który za pośrednictwem tego biznesu dorobił się ogromnej fortuny. Film niezwykle mocny, momentami bardzo brutalny, ale i często wzruszający, szczególnie na koniec.

2. BOHEMIAN RHAPSODY, reż. Bryan Singer

Kto nie kocha zespołu Queen? Bohemian Rhapsody opowiada historię tego zespołu w niepowtarzalny sposób. Jest to opowieść momentami nieco ugrzeczniona, ale z pewnością ma niezaprzeczalny urok i umiejętnie wpływa na emocje widza. Przy okazji możemy dowiedzieć się nieco więcej na temat ogromnego fenomenu, jakim był zespół Queen, a przede wszystkim jego ekscentryczny lider, Freddie Mercury. Najlepsze filmy na Netflixie o życiu i twórczości wybitnych muzyków? Bohemian Rhapsody na szczycie.

1. PLATFORMA, reż. Galder Gaztelu-Urrutia

Zakończymy ten ranking filmem produkcji Netflixa. Mimo tego, że nie jest to produkcja wysoko budżetowa oraz praktycznie żadna wielka szycha kina nie brała udziału w tworzeniu tego dzieła, jest godna uwagi z wielu względów. Godny uwagi jest cały koncept przedstawiony w Platformie: niezwykle wysokie pomieszczenie podzielone na piętra, na każdym piętrze dwójka “więźniów”, a raz na dobę od góry zaczyna przemieszczać się ogromny stół z jedzeniem. Ci z dołu są skazani na głód…

Zobacz także: TOP 10 najlepszych filmów o więzieniu

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News