Categories: artwydarzenia

Leskier w TFH Koncept: sztuka aborygeńska z Pop-Artem ?

Leskier to artysta działający w trudnym do zdefiniowania nurcie sztuki. Projekt SAFETY ISSUES to efekt ponad rocznej pracy Leskiera, a także bardzo spójny stylistycznie cykl prac inspirowanych wspólnymi mianownikami każdego miasta. Już w piątek w warszawskim THF Koncept odbędzie się wernisaż prac Leskiera!

Łukasz Leskier swój styl w malarstwie nazywa: abstrakcyjnym wynikiem zderzenia sztuki aborygeńskiej z Pop-Artem. Do swojej twórczości przemyca też elementy surrealizmu i humoru, również poprzez improwizację z używanym materiałem. Uprawia malarstwo, kolaż, tworzy instalacje przestrzenne. Inspiracje czerpie z różnych dziedzin, takich jak: muzyka, moda, rzeźba, sztuka użytkowa.

Zawsze nieśmiało marzyłem o tworzeniu muzyki, ale rozwiązania wizualne były (w moim przypadku) szybsze w realizacji. Dlatego lubię wyobrażać sobie, że moje działania plastyczne są jak tworzenie muzyki. Niejednolitej, wyrazistej i pełnej różnych energii. Każdy cykl moich prac to inny temat, inna ich oprawa, inny dziennik z życia, nowe brzmienia – mówi Leskier o swojej twórczości.

McLeskier

Dźwięki, dynamika, a także absurdy gęsto utkanej tkanki miejskiej. Leskier w swojej serii udowadnia, że jest architektem z poczuciem humoru, świadomym, a jego miasto to lustro jego myśli i szerokiej alei wyobraźni. Gra kolorem, formą i słowem.

Już w piątek, 25 maja o godzinie 19:00 TFH Koncept wraz z warszawską galerią sztuki officyna art & design organizuje performance oraz wernisaż wystawy sztuki Leskiera: Safety Issues.

Dupy z mazowieckiej

Wśród ponad 20 dzieł sztuki będzie można znaleźć prace malarskie na dużych formatach, rzeźbę, kolaż, fotografie i wideo oraz ręcznie malowane części garderoby, takie jak: płaszcze czy kapelusze. Więcej informacji znajdziecie bezpośrednio TUTAJ. Do zobaczenia w piątek!

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

21 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

3 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago