Lee Friedlander: fotograf, który uwiecznił najbardziej kultowe imprezy

Czarno-białe zdjęcie przedstawiające mężczyzne trzymajacego aparat i kobiety ze szklanką przy ustach

Jak wyglądały przyjęcia Andy’ego Warhola, Milesa Davisa i innych kultowych postaci ostatnich dekad? Dzięki fotografiom Lee możemy cofnąć się kilka dekad i poczuć atmosferę tamtejszych imprez!

Lee Friedlander wydał ostatnio nowy album, prezentujący fotografie z przyjęć, imprez i innych towarzyskich wydarzeń, które odbyły się między 1956, a 2016 rokiem. Fotograf wyrobił sobie swoje miejsce w świecie gwiazd pod koniec lat 50., kiedy zaczął uwieczniać społeczne krajobrazy ówczesnej Ameryki. Na fotografiach zobaczycie między innymi Andy’ego Warhola, Miles Davis, czy nagą Madonnę.

Mężczyźni w aksamitnych koszulach, chowające się po kątach pary, to wszystko tworzy jedyną w swoim rodzaju podróż do czasów, których, nawet jeśli nie mieliśmy okazji przeżyć, to niesamowitym doświadczeniem jest zobaczyć, jak zmieniały się na przestrzeni lat fryzury, stylizacje, czy jak dawniej się ludzie bawili.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Lee tworząc swoje fotografie nie używa żadnej konkretnej formuły – jego styl jest impulsywny i spontaniczny. Piękno tkwi w banale, a zdjęcia sprawiają, że zdajemy sobie sprawę z tego, jak bogaty wizualnie jest nasz świat.

Więcej informacji o albumie znajdziecie TUTAJ.

Zobacz także: Magiczne momenty z życia Nowego Jorku uchwycone na fotografiach

LeeFriedlander Parties Publication ItsNiceThat 8 Lee Friedlander: fotograf, który uwiecznił najbardziej kultowe imprezy LeeFriedlander Parties Publication ItsNiceThat 7 Lee Friedlander: fotograf, który uwiecznił najbardziej kultowe imprezy LeeFriedlander Parties Publication ItsNiceThat 1 Lee Friedlander: fotograf, który uwiecznił najbardziej kultowe imprezy LeeFriedlander Parties Publication ItsNiceThat 6 Lee Friedlander: fotograf, który uwiecznił najbardziej kultowe imprezy LeeFriedlander Parties Publication ItsNiceThat 4 Lee Friedlander: fotograf, który uwiecznił najbardziej kultowe imprezy LeeFriedlander Parties Publication ItsNiceThat 3 Lee Friedlander: fotograf, który uwiecznił najbardziej kultowe imprezy

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News