Latający jednorożec i osioł z głową w chmurach u Blauki

Na zdjeciu widzimy pare chlopaka i dziewczyny biegnacych po lesie ona ma na sobie czapke z jednorozcem a on z oslem
fot. Wiktor Franko

Blauka to nowy band na polskiej scenie muzycznej. Ich utwór Figle Zuchwałe porwał już wielu słuchaczy. Przecież każdy z nas chciałby, chociaż na chwilę zostać latającym jednorożcem!

Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk – autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka – basisty i producenta muzycznego, w którym to Georgina odnalazła swoją dorosłą miłość. Muzyka zespołu Blauka to coś pomiędzy rockiem, indie a dream-popem. Ich teksty utwory to zbiór przemyśleń, marzeń oraz galimatiasów ludzkich relacji, wrzucony do abstrakcyjnego worka pełnego groteski, absurdu i dystansu do samych siebie.

Pierwszym singlem zapowiadający debiutancki album Blauki jest Figle Zuchwałe. Utwór opowiada o związku, gdzie jedna ze stron przybiera postać jednorożca, pragnącego szczęścia i stabilizacji. Druga natomiast osła, wiecznie poszukującego i latającego z głową w chmurach. Jedno jest pewne, chociaż byśmy się starali, nie da się komuś wcisnąć serca na siłę.

Teledysk do tego nagrania zrealizowała Olga Czyżykiewicz, mająca na koncie klipy dla m.in. The Dumplings, Me And That Man czy Margaret. Obraz jest eksperymentem z formą i kolorem. Za tło abstrakcyjnych sytuacji, odzwierciedlających relacje w związku, posłużył urokliwy krajobraz Lanckorony i jedynego w Polsce basenu z lat 50 tych usytuowanego w środku lasu.

Zespół planuje wydanie drugiego singla na wrzesień tego roku. Pracę nad teledyskiem już trwają. Ponadto long play planowany jest na wiosnę 2019 roku.

Jesteście ciekawi, co nowego wymyśli ekipa Blauka? My bardzo!

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

4,3/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News