Bujający w obłokach powiew popkultury czasów PRL-u. Blauka zapowiada debiutancką płytę i wypuszcza nowy singiel „Polana”

Kobieta i mężczyzna na tle kamieni

Gdy w sierpniu 2018 roku zobaczyliśmy Georginę Tarasiuk i Piotra Lewańczyka jako jednorożca i osła w klipie Figle Zuchwałe, od razu zakochaliśmy się w duecie Blauka! Od tamtego czasu, duet daje nam coraz więcej powód, by ta miłość trwała… i trwała!

Do tej pory Blauka zaprezentowała nam swoje trzy single. Po wspomnianych Figlach Zuchwałych, w październiku ubiegłego roku poznaliśmy utwór Zawzięcie, a w maju tego roku zostaliśmy oczarowani kosmiczną magią Fantazmatu. Razem z Blauką stworzyliśmy także playlistę TIDAL z motywem rekreacji i wypoczynku.

Dowiedz się więcej:
Latający jednorożec i osioł z głową w chmurach u Blauki
Kocha się zawzięcie, czy zażarcie? Alternatywny duet Blauka prezentuje drugi singiel
Kosmos, miłość i retro futuryzm w nowym klipie Blauki. Posłuchajcie „Fantazmatu”
HIRO x Blauka: Rekreacja i Wypoczynek [playlista TIDAL]

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Teraz Blauka nareszcie zapowiada debiutancki album, a do tego prezentuje czwarty singiel zatytułowany Polana. Utwór zabiera nas do surf-rockowych brzmień rodem z lat 70. To opowieść, z którą każdy z nas może się utożsamić – historia o narastającej ekscytacji, która towarzyszy nam, gdy poznajemy nową osobę.

Polana, w dali zielony las
Trawa się mieni jak cukrowa wata
Polana, na niej kwitnący sad
Oddechy młodych ciał, powiew lata

W tej lekko bujającej w obłokach historii o cielesności i pożądaniu nie mogło zabraknąć elementów nawiązujących do popkultury czasów PRL-u. W obliczu tego wszystkiego, nie możemy się już doczekać całej płyty – premiera albumu MINIATURA jest zaplanowana na 27 września 2019 roku!

Płytę można zamawiać już w pre-orderze na stronie blauka.pl.

Zdjęcie wyróżniające: Wiktor Franko
Grafika singla: Izabela FORMALLINA Kaczmarek

4.5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News