Retrospektywy rock rekreacyjny, który uwalnia od współczesnego hałasu. Blauka prezentuje album „Miniatura”

Dziewczyna i chłopak stojący z kawałkami lustra przy twarzy

Można śmiało powiedzieć, że na ten album czekaliśmy od czerwca 2018 roku, gdy Blauka wypuściła swój pierwszy singiel Figle Zuchwałe. Nareszcie się doczekaliśmy!

W miniony piątek 27 września ukazał się debiutancki album zespołu Blauka, zatytułowany Miniatura. Uważamy, że nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że to jeden z najbardziej obiecujących debiutów tego roku. To, że Blauka lubi zaskakiwać wiedzieliśmy już od dawna, a dowodów na to było kilka. Poza wspomnianym debiutanckim singlem, zespół wydał niezależnie jeszcze dwa single razem z teledyskamiZawzięcie i Fantazmat.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


To wszystko zaprowadziło nas do zapowiedzi debiutanckiego albumu i singla Polana. Po tym, nie pozostało nam wówczas nic innego, jak zniecierpliwione przebieranie nogami, kiedy pojawi się pełny, długogrający album tego nietuzinkowego zespołu.

I oto przed nami Miniatura. Zbiór dziesięciu historii utrzymanych w klimacie retrospektywnego rocka rekreacyjnego – tak właśnie sam zespół określa swój styl. Utwory zebrane na albumie są nieoczywiste w brzmieniu i formie. Opowiadają nie tylko o marzeniach, ale także chwilach zwątpienia, dotykających nas wszystkich.

Miniatura stanowi rozwinięcie polskiej, klasycznej myśli muzycznej i jest idealnym sposobem na oderwanie od współczesnego hałasu, a warstwa liryczna pozwala nam spojrzeć na rzeczywistość z delikatnym przymrużeniem oka.

Dodatkowo niestandardowe podejście Blauki do sztuk wizualnych odzwierciedla się również w oprawie albumu – nietypowe pudełko z charakterystycznym okienkiem skrywa w sobie kunszt ilustratorki Natalii Trochowskiej, będący finezyjnym dopełnieniem wydawnictwa.

Album jest już dostępny w sprzedaży, a także we wszystkich serwisach streamingowych! Gratulujemy, słuchamy i trzymamy kciuki za wszystko, co jeszcze przed Blauką!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News