Coldplay nie wyruszy w kolejną trasę koncertową. Powodem jest walka z zanieczyszczeniem środowiska

Czarno-białe zdjęcie przedstawiające czwórkę ludzi na krzesłach

Nowy album Coldplay Everyday Life jest już dostępny, jednak nie spodziewajcie się trasy koncertowej promującej nowe wydawnictwo.

Coldplay zawiesza koncertowanie na tak długo, aż występy grupy nie będą miały korzystnego wpływu na środowisko. Chris Martin, frontman zespołu przyznał, że celem zespołu są w tej chwili koncerty, które byłyby neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Coldplay przebywa obecnie w Jordanii, gdzie dzisiaj zagra dwa koncerty z albumu Everyday Life, które będą transmitowane na żywo na YouTube – jeden o wschodzie, drugi o zachodzie słońca, co ma odzwierciedlać dwie części nowego krążka. Koncert o wschodzie słońca jest już dostępny na YouTube.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W wywiadzie dla BBC Martin przyznał, że razem z zespołem chcą poświęcić teraz czas na udoskonalenie koncertów, tak by były korzystne dla środowiska. Dodał także, że najtrudniejszym elementem jest wyeliminowanie podróży samolotem podczas trasy.

Naszym marzeniem jest koncert bez plastiku jednorazowego użytku oraz zasilanie w dużej mierze energią słoneczną.

Ostatnia światowa trasa zespołu odbyła się w latach 2016-2017. Zespół zagrał wówczas 122 koncerty na czterech kontynentach. 25 listopada Coldplay wystąpi w londyńskim Natural History Museum, a wpływy z koncertu zostaną przekazane na cele organizacji ClientEarth.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za dawanie dobrego przykładu w obliczu kryzysu klimatycznego – bezczynność nie jest opcją, jeśli chcemy uratować planetę dla przyszłych pokoleń.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News