Kosmos, miłość i retro futuryzm w nowym klipie Blauki. Posłuchajcie „Fantazmatu”

Kobieta i męzczyzna w niebieskim świetle

Zespół Blauka to ewenement na polskiej scenie muzycznej. Są nie do podrobienia. Duet złożony z Georginy Tarasiuk i Piotra Lewańczyka wypuścił właśnie nowy teledysk do utworu Fantazmat, który jest również zapowiedzią nadchodzącego debiutanckiego albumu.

Utwór Fantazomat jest przewrotną opowieścią o poszukiwaniu idealnej miłości, o tworzeniu w wyobraźni obrazu idealnego kochanka oraz wymarzonego spędzania z nim czasu. Senna i tajemnicza melodia wprawia nas w stan beztroskiej rozkoszy. Tekst jest zderzeniem marzeń z rzeczywistością. Trochę humorystyczny, ale zarazem skrywający w sobie wiele przemyśleń i fantazji.

Klip Fantazomat to kolejna część opowieści – prequel znanych z wcześniej uznanych przez środowisko filmowe teledysków Figle Zuchwałe oraz Zawzięcie. Można powiedzieć, że akcja dzieje się w odległym kosmosie, gdzie na powolnej, sennej planecie, fioletowo-włosa piękność szuka idealnej miłości. Ostatecznie prowadzi idealny romans we własnej wyobraźni. Jednakże jest to również ukłon w stronę polskich lat 70. – retro futuryzmu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zapraszamy do obejrzenia pięknego klipu i wysłuchania genialnego Fantazmatu.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News