Krzywe zwierciadło Harisa Nukema. Fotograf z Bośni konfrontuje nas z problemami współczesnego świata

Całująca się para na tle leżących ciał

Fotograf Haris Nukem, swoją twórczością konfrontuje swoich odbiorców z problemami współczesnego świata. Pochodzący z Bośni, tworzący w Londynie artysta, w swoich dziełach podejmuje tematykę miłości we współczesnym świecie, braku ideałów, a nawet kryzysu migracyjnego.

Haris Nukem w swojej twórczości ukazuje postaci w sposób symboliczny, prezentując je w niecodziennych, wyimaginowanych przestrzeniach, specyficznych strojach i w wieloznacznych sytuacjach. Artysta przedstawia świat w krzywym zwierciadle, niejednokrotnie w karykaturalny sposób ukazując problemy trapiące jego pokolenie.

Jego twórczość hipnotyzuje barwami i mnogością postaci, a artysta nie pozostawia na fotografii ani jednego miejsca, które byłoby bez znaczenia. Haris Nukem to nie tylko wielobarwna estetyka i przykuwająca oko forma, jego ilustracje to przede wszystkim niebagatelna treść.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News