Kocha się zawzięcie, czy zażarcie? Alternatywny duet Blauka prezentuje drugi singiel

Z Blauką przywitaliśmy się kilka miesięcy temu przy okazji ich pierwszego singla Figle Zuchwałe. Teraz czas na drugi singiel – Zawzięcie. Jak kochacie? Zawzięcie, czy zażarcie?

Blauka to polski zespół alternatywny, tworzący muzykę z pogranicza rock/indie/vintage. Gatunek nazywany jest przez samych twórców jako retrospektywny rock rekreacyjny, który w zasadzie mówi tak samo niewiele, a jak ciekawiej brzmi.

Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk – autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka– basisty i producenta muzycznego, w którym to Georgina odnalazła swoją dorosłą miłość.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Posłuchaj również: HIRO x Blauka: Rekreacja i Wypoczynek [playlista TIDAL]

Drugi singiel Blauki, który jest zapowiedzią ich debiutanckiej płyty (premiera planowana na początek 2019 roku) opowiada o problemach i wypaleniu w związku, ubranych w przekorną zabawę słowem i skojarzeniami. Bo kocha się zawzięcie, czy zażarcie…?

Klip Zawzięcie jest kontynuacją bardzo dobrze przyjętego i wyróżnionego za granicą obrazu Figle Zuchwałe, również w reżyserii Olgi Czyżykiewicz. Przedstawia parę bohaterów bawiących się w różnego rodzaju epokowe gry sprzed paru dekad, choć nie wiedzą o tym, że tak naprawdę gry są polem ich wewnętrznych przeżyć, rozgrywek i potyczek. Historia dopełnia postmodernistyczna, surowa przestrzeń i kolorystyka zainspirowana konstruktywizmem.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News