Kościół w kształcie buta dla fashionistek

Informacja ta ucieszy wiele kobiet uczęszczających na coniedzielne msze. Na Tajwanie powstał właśnie kościół w kształcie buta, a konkretniej obcasa. Budynek, choć jeszcze nie jest otwarty użytkowo, cieszy się sporym zainteresowaniem. Kościół został zbudowany z 320 kawałków przyciemnianych tafli szkła, wysokość jego wynosi 17 metrów, a rozciąga się na szerokość 11 metrów.

Nazwa budynku to „Cinderella High-Heel Church” co nie jest wcale zaskakującą nazwą. But ten wygląda jak rodem wyjęty z Kopciuszka. Oficjalne otwarcie nastąpi 8 lutego wraz z pierwszym dniem roku wg chińskiego kalendarza. To dzieło, budowane przez dwa miesiące, zawiera ponad 100 elementów inspirowanych kobietami, z czego większość jest już wykończona. Znajdują się tam mi.in krzesła „dla zakochanych” i inne nadające się do uchwycenia na fotografiach dodatki.

gallery-1452706514-cen-heelchurch-07

Wizyta w kościele bywa często prawdziwą rewią mody. Wszyscy się wzajemnie obserwują i wyciągają wnioski. Stąd też niedzielna msza może okazać się dla wielu kobiet prawdziwym utrapieniem. Którą sukienkę włożyć? Czy te buty będą mi pasowały do stylizacji? Czy Renata zauważy, że tydzień temu byłam w tej samej spódnicy? Doskonale wiemy, że mimo funkcji duchowej, kościoły pełnią także funkcje społeczne, zrzeszając grona osób relatywnie sobie bliskich.

Odwiedzilibyście taki kościół? Przyciągnie on zapewne sporo osób zainteresowanych nie tylko religią, ale również designem. W dość krótkim czasie od wybudowania piszą o nim zagraniczne media, z pewnością stanie się on niemałą atrakcją turystyczną.

landscape-1452705052-cen-heelchurch-01

n9l9qqvkdxvsfk5d0sqrawhzydqorpr8d3fddnudnloxphyb3ucluxbxtp16adks

okładkowe

tekst | Kasia Sinet

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News