Kolorowe pożegnanie lata z tatuażem w roli głównej. Co wiemy o Katowice Tattoo Konwent?

Dziewczyna tatuująca drugą dziewczynę

Chociaż trudno nam się z tym pogodzić, lato powoli odchodzi. Mamy jednak dla was sposób, jak przypieczętować wakacyjny okres w najlepszy możliwy sposób.

W ostatni wakacyjny weekend 31 sierpnia – 1 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 31. edycja Tattoo Konwent. Będzie to ostatnie tegoroczne spotkanie z tatuażem artystycznym w ramach cyklu Inne wymiary sztuki. Na zachętę, prezentujemy wam aftermovie z gdańskiej edycji Tattoo Konwent.

Podczas katowickiej odsłony Tattoo Konwent pojawi się blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. Zwycięskie prace wyłoni Jury w składzie: Marcin Insekt Polak, Maciek Niuans Bojko, Maciek Michalak. Wśród kategorii konkursowych nie mogło zabraknąć najlepszego tatuażu związanego ze Śląskiem.

https://www.instagram.com/p/B00SpsjlZ2l/

Pamiętajmy, że Tattoo Konwent to nie tylko okazja do wytatuowania swojego ciała u jednych z najlepszych tatuatorów, umówienia się na sesję w innym terminie, czy poznania najnowszych trendów. Formuła Tattoo Konwent została poszerzona o wiele atrakcji, według hasła przyświecającego tegorocznym edycjom – Inne wymiary sztuki. Także tym razem znajdziemy wiele atrakcji związanych z różnymi obszarami sztuki – od fotografii, przez muzykę, po performans.

Pełny program Katowice Tattoo Konwent nie został jeszcze ogłoszony, ale już dzisiaj wiemy, że na konwentowej scenie wystąpią raperzy Ero i Kosi, a ostatnią tegoroczną edycję TK uświetni pokaz autorskiego mappingu. INK3D to multimedialne przedstawienie ukazujące dzieje tatuażu. Miłośnicy sztuki zobaczą także wystawę prac Michała Mozolewskiego – autora serii plakatów Tattoo Konwent 2019. Wydarzeniem towarzyszącym konwencji będzie odbywające się w tym samym czasie Gastro Fajer – event skierowany do miłośników dobrego jedzenia.

https://www.instagram.com/p/B06EaiIhoO3/

Trwa internetowa przedsprzedaż tańszych wejściówek na Katowice Tattoo Konwent. Ceny biletów dystrybuowanych przez internet zaczynają się od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy). W ofercie znalazły się również atrakcyjne cenowo bilety rodzinne, za które zapłacić trzeba od 105 zł do 175 zł – w zależności od opcji. W sprzedaży dostępne są także wejściówki VIP w cenie 300 zł. W kasach festiwalowych zakupić będzie można jedynie bilety jednodniowe (50 zł) i dwudniowe (60 zł). Seniorzy i dzieci do 10. roku życia nie płacą za uczestnictwo w festiwalu. Bilety i więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na: tattookonwent.pl

Obserwujcie także na bieżąco wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1977996232321661/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News