Kolorowe pożegnanie lata z tatuażem w roli głównej. Co wiemy o Katowice Tattoo Konwent?

Dziewczyna tatuująca drugą dziewczynę

Chociaż trudno nam się z tym pogodzić, lato powoli odchodzi. Mamy jednak dla was sposób, jak przypieczętować wakacyjny okres w najlepszy możliwy sposób.

W ostatni wakacyjny weekend 31 sierpnia – 1 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 31. edycja Tattoo Konwent. Będzie to ostatnie tegoroczne spotkanie z tatuażem artystycznym w ramach cyklu Inne wymiary sztuki. Na zachętę, prezentujemy wam aftermovie z gdańskiej edycji Tattoo Konwent.


Podczas katowickiej odsłony Tattoo Konwent pojawi się blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. Zwycięskie prace wyłoni Jury w składzie: Marcin Insekt Polak, Maciek Niuans Bojko, Maciek Michalak. Wśród kategorii konkursowych nie mogło zabraknąć najlepszego tatuażu związanego ze Śląskiem.

Pamiętajmy, że Tattoo Konwent to nie tylko okazja do wytatuowania swojego ciała u jednych z najlepszych tatuatorów, umówienia się na sesję w innym terminie, czy poznania najnowszych trendów. Formuła Tattoo Konwent została poszerzona o wiele atrakcji, według hasła przyświecającego tegorocznym edycjom – Inne wymiary sztuki. Także tym razem znajdziemy wiele atrakcji związanych z różnymi obszarami sztuki – od fotografii, przez muzykę, po performans.

Pełny program Katowice Tattoo Konwent nie został jeszcze ogłoszony, ale już dzisiaj wiemy, że na konwentowej scenie wystąpią raperzy Ero i Kosi, a ostatnią tegoroczną edycję TK uświetni pokaz autorskiego mappingu. INK3D to multimedialne przedstawienie ukazujące dzieje tatuażu. Miłośnicy sztuki zobaczą także wystawę prac Michała Mozolewskiego – autora serii plakatów Tattoo Konwent 2019. Wydarzeniem towarzyszącym konwencji będzie odbywające się w tym samym czasie Gastro Fajer – event skierowany do miłośników dobrego jedzenia.

Trwa internetowa przedsprzedaż tańszych wejściówek na Katowice Tattoo Konwent. Ceny biletów dystrybuowanych przez internet zaczynają się od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy). W ofercie znalazły się również atrakcyjne cenowo bilety rodzinne, za które zapłacić trzeba od 105 zł do 175 zł – w zależności od opcji. W sprzedaży dostępne są także wejściówki VIP w cenie 300 zł. W kasach festiwalowych zakupić będzie można jedynie bilety jednodniowe (50 zł) i dwudniowe (60 zł). Seniorzy i dzieci do 10. roku życia nie płacą za uczestnictwo w festiwalu. Bilety i więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na: tattookonwent.pl

Obserwujcie także na bieżąco wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1977996232321661/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News