Nowy "Detektyw"

Wiele osób odetchnie z ulgą, a inni będą co tydzień zasiadać przed telewizorami w serialowej ekstazie. Kolejna odsłona serialu, uznawanego za jeden z najlepszych obecnie emitowanych, właśnie została zaprezentowana. Drugi sezon „Detektywa” to ogrom zmian, do których fanatycy poprzedniego będą musieli się przyzwyczaić.

Kolejna odsłona jest zupełnie niepowiązana z poprzednim obrazem. Będziemy musieli zatem pożegnać się z detektywami Hartem i Cohle’em – granymi przez jakże utalentowanych Woody’ego Harrelsona i Matthew McConaugheya. Tym panom zatem należy podziękować, a powitać możemy inną grupę, która niewątpliwie należy do aktorskiej śmietanki: Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams oraz Taylor Kitsch. W drugim sezonie „Detektywa” będziemy obserwować poczynania detektywa Raya Velcoro (Farrell). Jego losy oraz Franka Seymona (Vaughn), byłego kryminalisty, a obecnie biznesmana, jak i pozostałej dwójki bohaterów policjantów, połączy tajemnicze morderstwo.

Postacie drugiego sezonu znacznie różnią się od tych, które zapamiętaliśmy. Przede wszystkim bohaterów jest więcej. To już nie jest para detektywów w poszukiwaniu tajemnicy małego miasteczka. Teraz jest ich czterech, znacznie różnych od siebie, nie tylko pod względem zawodu, ale także charakteru. Postacie są ze sobą powiązane i już w pierwszym odcinku dowiadujemy się, jak się poznali i co ich łączy. Czy to praca czy przysługi, a może dawna znajomość? To trzeba zobaczyć.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


TD2

Poza zmianą bohaterów, zmienia się także miejsce akcji. Nie będzie to już wiejska Luizjana. W drugim sezonie akcja przenosi się do fikcyjnego miasta Vinci, sąsiadującego z Los Angeles. Jest to znaczny kontrast w porównaniu do początków, kiedy to tajemnicze, aczkolwiek intrygujące miejsce nadawało charakteru zarówno obrazowi, jak i autentyczności dwóch detektywów. Było w tym coś interesującego ze względu na opowiadaną historię, jak i jej lokalizację. Tym razem problemy będą bliższe mieszkańcom miast i może także bardziej realne dzięki temu.

TD1

Cała akcja jest także inaczej zaprezentowana. Już w pierwszym odcinku nie pojawiają się odniesienia do przeszłości, tak jak to było w pierwszym sezonie. A jak to będzie wyglądać w kolejnych odcinkach – nie wiadomo.

Wiadomo natomiast jedno. Sezon drugi serialu to nowa historia, nowi bohaterowie i nowe miejsce. Może wydawać się, że to zupełnie inny obraz, jednakże twórcy starają się nawiązywać do poprzedniej części i prowokować porównania. To, czy nowy „Detektyw” przebije sukces pierwszej odsłony pozostaje zagadką. Zmian jest sporo, ale twórcy trzymający w ryzach kompletność serialu pozostali ci sami. Oby było tylko lepiej.

TD3

tekst | Karol Sobczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News