Koczownicy zmian klimatu. Artysta stworzył ponury obraz tego, jak może wyglądać nasza przyszłość

Ponury obraz przerdstawiający czarne niebo i zniszczony świat

Nick Stath to artysta mieszkający w Melbourne, który w swojej najnowszej serii prac skupił się na temacie podnoszenia się poziomu wód w morzach i oceanach.

Krótka opowieść graficzna została zatytułowana Nomads of Climate Change i przedstawia ponury obraz zalewanych przez podnoszący się poziom wód domów. To świat, w którym ludzie powrócili do koczowniczego trybu życia, by uniknąć częstych powodzi. A w miarę upływu czasu, ludziom nie pozostaje nic innego, jak zacząć budować domy nad ziemią.

https://vimeo.com/367014733

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Prace Nicka opowiadają historię młodej pary, która podróżuje na północ, by znaleźć nowy dom, a jednocześnie musi stawiać czoła nieustającym wyzwaniom przetrwania, by uciec przed podnoszącym się poziomem wody.

Wizja ta przedstawia fikcyjny, jednak przerażająco realistyczny świat, który może wkrótce stać się naszą rzeczywistością.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News