James Franco napisał książkę o Lanie Del Rey

Lubicie, gdy aktorzy postanawiają zmierzyć się z piórem? Hollywoodzki przystojniak, James Franco, debiutuje jako pisarz! Artysta stworzył quasi-biografię… Lany Del Rey.

James Franco ostatnio zaskoczył cały świat. Niegdyś wielokrotnie zadziwiał fanów, biorąc udział w mało kasowych projektach filmowych czy chwaląc się swoimi pracami malarskimi. Teraz aktor ogłosił, że napisał książkę o Lanie Del Rey. Quasi-biografia nosi tytuł „Prawdziwe i zmyślone rozmowy z Laną Del Rey”.

lana-del-rey-james-franco-v-magazine-l

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nikt się nie spodziewał, że Franco odkryje w sobie talent pisarski. Jednak aktor lubi być niekonwencjonalny. Filmy, w które się angażuje są trudne do sklasyfikowania. Często przytyka mu się łatkę aktora pseudointelektualnego kina. My jednak Jamesa Franco uwielbiamy nie tylko za talent aktorski, lecz także za niezwykłą odwagę i bycie sobą.

Franco przyjaźni się z Laną i nie ukrywa, że jej twórczość jest dla niego inspirująca. W książce ma się znaleźć wiele zdjęć, które z pewnością będą wielkim atutem wydawnictwa. Del Rey na fotografiach przypomina hollywoodzką divę, w związku z czym biografia z pewnością będzie miała wiele walorów estetycznych. Co jednak z treścią? Mamy nadzieję, że dowiemy się co nieco o kontrowersyjnych początkach piosenkarki i o tym, jak z Lizzy Grant stała się Laną Del Rey.

tumblr_ngl2wqmixe1qcdxg7o1_500

“Chciałem, by na potrzeby książki udzieliła mi wywiadu, ale ona zasugerowała, bym po prostu napisał o niej nie używając jej słów. Właśnie tak powstały “Prawdziwe i zmyślone rozmowy z Laną Del Rey” – powiedział o swoim dziele James Franco w wywiadzie dla V Magazine. Aktorowi w tworzeniu książki pomagał David Shields, współautor głośnej biografii J. D. Salingera.

16838

Książka jest już w przedsprzedaży. Premiera została zaplanowana na marzec 2016 roku. Liczymy na to, że pojawi się także na polskim rynku wydawniczym.

tekst | Aleksandra Leśnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News