Leaving Neverland. Kontrowersyjny dokument o Michaelu Jacksonie pojawi się już w marcu

Mężczyzna stojący z małym chłopcem

Michael Jackson był artystą totalnym. Niezwykły głos w połączeniu z perfekcyjnymi ruchami tanecznymi sprawiły, że już za życia zyskał miano Króla Popu.

Jak każdy performer miał zarówno oddane grono fanów, jak i hejterów, którzy negowali każde jego działanie. Jego postać od zawsze budziła wiele kontrowersji. Już niedługo będziemy mieli okazję dowiedzieć się na ten temat więcej.

Leaving Neverland opowiada o podobnych doświadczeniach dwóch chłopców – dziesięcioletniego Jamesa Jimmego Safechucka i siedmioletniego Wade’a Robsona, z którymi zaprzyjaźnił się Michael Jackson. Dzieci i ich rodzice, zafascynowani piosenkarzem, który był wówczas u szczytu swojej kariery, zostali zaproszeni do jego bajkowego świata. Na podstawie przejmujących wywiadów z obecnie 37-letnim Safechuckiem oraz 41-letnim Robsonem, ich matkami, żonami i rodzeństwem twórcy dokumentu rekonstruują historię długotrwałego wykorzystywania i analizują skomplikowane emocje, które sprawiły, że po narodzinach swoich synów obaj mężczyźni postanowili stawić czoła traumom z dzieciństwa.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Film został zaprezentowany po raz pierwszy podczas festiwalu kina niezależnego Sundance w styczniu bieżącego roku, gdzie wzbudził ogromne kontrowersje.

Premiera dwuczęściowego filmu dokumentalnego HBO Leaving Neverland odbędzie się w HBO GO już 8 marca. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na kwiecień.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News