Jak wyglądałyby ikony muzyki, gdyby nadal żyły?

Kurt Cobain

Czy, kiedy pogrążacie się w świecie muzyki, ze słuchawkami na uszach, nie zastanawia Was jak wyglądałby dany artysta, gdyby jeszcze błąkał się razem z nami po tym świecie? Jak wyglądałby podstarzały Bob Marley, albo starsza Pani Joplin?

Wizualizacje powstały dzięki Sachs Media Group i Phojoe. To właśnie oni postanowili spróbować pokazać, jak wyglądaliby przedwcześnie zmarli artyści, gdyby nadal żyli.

Elvis Presleyzmarł 16 sierpnia 1977 r., W wieku 42 lat. Wokalista, autor tekstów piosenek, a także aktor. Być może tak wyglądałby w wieku 82 lat.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Po lewej stronie czarno-białe zdjęcie uśmiechniętego mężczyzny, po prawej, wizualizacja jak wyglądałby jako staruszekJimi Hendrix – ten wielki instrumentalista zmarł 18 września 1970 roku w wieku zaledwie 27 lat. Na wizualizacji widzimy jak wyglądałby w wieku 75 lat.

Po lewej stronie czarno-białe zdjęcie mężczyzny z afro, po lewej kolorowe zdjęcie tego samego mężczyzny w starszym wiekuKurt Cobain – frontmen Nirvany zmarł 5 kwietnia 1994 roku, w wieku 27 lat. A tak by wyglądał, gdyby miał 50 lat.

Po lewej młody mężczyzna z blond włosami, trzymający w dłoni papierosa, po lewej ten sam mężczyzna, tylko starszyJanis Joplin – zmarła 4 października 1970 roku, w wieku 27 lat. Głos Janis wciąż jest  jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokali. Dzisiaj miałaby 74 lata.

Po lewej czarno-białe zdjęcie kobiety z otwartymi ustami, po prawej ta sama kobieta, już z siwymi włosami ubrana w żakietJim Morrison – główny wokalista The Doors zmarł 3 lipca 1971 roku, również w wieku 27 lat.

Po lewej czarno-białe zdjęcie przedstawiające mężczyznę z bujnymi włosami i gołą klatką piersiową, po prawej ten sam mężczyzna już z siwymi włosamiJohn Lennon – znany jako jeden z  Beatlesów, zmarł 8 grudnia 1980 roku, w wieku 40 lat.  Dziś miałby 77 lat.

Po lewej stronie mężczyzna z dłuższymi włosami w okrągłych okularach, po prawej ten sam mężczyzna w zielonym golfie i marynarce

Bob Marley – jamajski piosenkarz i autor tekstów zmarł 11 maja 1981 roku, w wieku 36 lat. Jego utwory łączą się z reggae, ska i rocksteady. Na zdjęciu widzimy jego wizualizację, gdyby miał 72 lata.

Po lewej stronie mężczyzna w czarnych dredach, po prawej ten sam mężczyzna z siwymi dredami

Karen Carpenter – perkusistka i wokalistka duetu The Carpenters zmarła 4 lutego 1983 roku, w wieku 32 lat. Po prawej stronie jej wizerunek w wieku 62 lat.

Po lewej stronie uśmiechnięta dziewczyna z długimi włosami, po prawej ta sama kobieta, nieco starsza z krótszymi włosami

Keith Moon – angielski perkusista i członek The Who zmarł 7 września 1978 roku w wieku 32 lat.

Po lewej stronie mężczyzna z brązowymi włosami opadającymi na czoło, po prawej ten sam mężczyzna z siwmi włosami

Dennis Wilson – współtwórca i członek Beach Boys zmarł 28 grudnia 1983 roku w wieku 39 lat. Dziś miałby 73 lata.

Po lewej stronie młody mężczyzna ubrany w brązowy płaszcz, po prawej ten sam mężczyzna - starszy - w niebieskiej kwiatowej koszuli

Bobby Darin – wokalista, autor tekstów i aktor zmarł 20 grudnia 1973 roku, mając zaledwie 37 lat.

Po lewej stronie mężczyzna w białej koszuli i czerwonej kamizelce, po lewej ten sam mężczyzna z siwymi włosami w garniturze

Cass Elliot – wokalistka, aktorka i członkini The Mamas & The Papas, zmarła 29 lipca 1974 roku, w wieku 32 lat. Dzisiaj miałaby 76 lat.

Po lewej czarno-białe zdjęcie kobiety w okualrach, po prawej kolorowe przedstawiające wizualizację tej samej kobiety w starszym wieku

Tekst: Aleksandra Adamczyk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News