Jak wygląda praca chińskiej modelki, pozującej dla sprzedawców z Aliexpress?

Zrzut ekranu ze strony z chińską modą

Praca modelki w Chinach może oznaczać zupełnie coś innego niż sobie wyobrażacie. Czy przeglądając Aliexpress, Taobao lub inne strony, na których sprzedawane są ubrania z Chin zastanawialiście się jak to możliwe, że wszystkie pozy modelek są bardzo podobne? Ich pozowanie przypomina taniec. Chińskie modelki są mistrzyniami w prędkości pozowania. Zobaczcie jak wygląda ich praca.

Pracując jako modelka w Chinach, musisz się nauczyć ekspresowego pozowania. Dosłownie. W sieci pojawiło się wideo, prezentujące takie sesje od kuchni. Te, były akurat tworzone na stronę Taobao — chińskiej wersji Amazona, ale dobrze wiemy, że nie ma to większego znaczenia, bo tego typu fotografie każdy z nas widział milion razy.

Ile zarabiają chińskie modelki?

Jak informuje Chinadaily, każda z modelek pozuje codziennie w nawet 150 stylizacjach i ponad 700 pozach. Na zmianę stroju mają dokładnie minutę pomiędzy sesjami i 10 minut w ciągu dnia na posiłek. Mimo spartańskich warunków jest to jedna z najbardziej opłacalnych prac — niektóre z modelek na jednym takim dniu zdjęciowym zarabiają nawet do 1500 dolarów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


A o to krótkie wideo, pokazujące, jak takie sesje powstają. Jak widać, modelki zmianę póz mają opanowane do perfekcji, a ich ruchy bardziej przypominają roboty niż ludzi. Czy w tym szaleństwie jest metoda? Biorąc pod uwagę niską jakość produktu i wpływ na środowisko – raczej nie.

30 zdjęć w 15 sekund – każde w innej pozie

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił jako modelka w dobrej agencji modelingowej, koniecznie sprawdź nasz ranking: Najlepsze polskie agencje modelingowe 2022

Najlepsze polskie agencje modelingowe

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News