Jak szukać promocji i wyprzedaży – praktyczny poradnik

jak szukać promocji

Każdego dnia wiele sklepów oferuje ciekawe promocje. Istnieje kilka sprytnych sposobów, aby być z nimi na bieżąco i oszczędzać przy każdych zakupach. Dowiedz się jak szukać promocji szybko i skutecznie.

Przedstawiamy kilka tipów na szukanie wyprzedaży. Możliwości jest wiele, wystarczy tylko wykazać się sprytem i regularnie zaglądać w określone miejsca.

Jak szukać promocji – strony z kuponami

Aby otrzymać zniżkę na wymarzone produkty, warto regularnie (jest to słowo, które pojawi się w tym poradniku jeszcze wielokrotnie) i skrupulatnie przeczesywać strony z kuponami. Oczywiście można dzięki nim wyszukać kupony do sklepów, które szczególnie cię interesują, jednak nie zawsze jest to możliwe.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Polecamy przeglądanie kuponów dla różnych sklepów – czasami nie warto ograniczać się do jednego wyboru, ponieważ dany produkt, na przykład konkretny model butów, często znajdziesz na co najmniej kilku stronach. W takim wypadku warto je kupić tam, gdzie mamy dostępny kupon rabatowy. Wyjdzie najtaniej.

qpony

Jeśli chodzi o najpopularniejsze strony i aplikacje z kuponami, polecamy przede wszystkim Qpony.pl czy Groupon, ale znaleźć można ich wiele więcej, a nieustannie powstają nowe.

Gazetki promocyjne

Jeśli szukasz oszczędności na codziennych wydatkach, na przykład produktach spożywczych czy chemii domowej, z pewnością powinieneś regularnie przeglądać gazetki najbliższych supermarketów. Pamiętaj, że drukowane gazetki to już przeżytek – w związku z tym nie musisz robić obchodu po sklepach lub czekać, aż ktoś ci wrzuci do skrzynki, by móc zapoznać się z promocjami na następny tydzień.

jak szukać promocji

Wystarczy, że pobierzesz aplikację z gazetkami lub wejdziesz na stronę – na przykład gazetkipromocyjne.net. Znajdziesz tam nieustannie aktualizowane gazetki dyskontów takich jak Biedronka, Lidl, Kaufland i wielu więcej. Jeśli zastanawiasz się, jak szukać promocji na tego rodzaju produktach, to będzie to najlepsze rozwiązanie.

Porównywarki cenowe

Sprytnym narzędziem do szukania wyprzedaży okazują się też porównywarki cenowe. Sprawdzają się one najczęściej w przypadku, w którym już dokładnie wiesz, co chcesz kupić, ale nie jesteś pewny, z jakiego sklepu dany produkt zamówić. Porównywarki cenowe działają sprawnie i są w stanie pokazać Ci, gdzie cena będzie najbardziej korzystna.

ceneo

Musisz tylko nieco uważać i weryfikować niektóre informacje na własną rękę – wiele porównywarek jest opłacanych przez sklepy i producentów, aby ich oferty pojawiały się na samej górze. Dlatego poświęć jeszcze czas na kilka kliknięć, żeby się dowiedzieć, czy na pewno okazja jest taka fajna, jak ją malują porównywarki.

Do najpopularniejszych porównywarek należą między innymi Ceneo.pl czy Skąpiec.pl.

Wtyczki cashback

Jak szukać promocji w nowoczesny sposób? W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się wszelkiego rodzaju aplikacje, strony i wtyczki oferujące cashback od zakupów. Zasada działania jest prosta – polecają sklepy, w których proponują zwrot części środków, a sklepy te w zamian za promocję dzielą się częścią zysków, trochę z nami, a trochę z serwisem.

Jeśli zainstalujesz taką wtyczkę (najpopularniejsza w Polsce to bodaj LetyShops), to po zrobieniu zakupów na danej stronie na Twoje konto spłynie określony procent od zakupów – zwykle są to sprawy groszowe, ale kiedy zbierze się ich odpowiednio dużo, możesz liczyć na, co tu dużo mówić, darmowe kilka dyszek każdego miesiąca.

letyshops

Bardzo przydatną opcją jest również fakt, że po wejściu na stronę sklepu lub producenta zainstalowana wtyczka automatycznie poinformuje Cię, czy znajdziesz tu cashback i ile on wynosi.

Media społecznościowe

Social media są obecnie przydatnym narzędziem marketingowym i najsprawniejszą formą kontaktu z naszymi znajomymi. Mają jednak wiele więcej funkcji – nie tylko za pomocą grup mogą jednoczyć ze sobą ludzi o konkretnych zainteresowaniach, ale również realnie wpływać na Twoje oszczędności. Jak szukać promocji na Fejsie? Sprawa jest bardzo prosta!

Wystarczy nieco dostosować swoją tablicę pod tę konkretną rolę. Polecamy przede wszystkim polubienie licznych stron, które oferują informacje o promocjach, ale również dołączenie do możliwie największej ilości grup, w których ludzie dzielą się informacjami o wyprzedażach. Są to niezwykle przydatne kanały, dzięki którym każdego dnia, bez zbędnego wysiłku, będziesz w stanie znaleźć promocje, które pozwolą ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Zobacz także: Czy gdzieś jeszcze można obejrzeć filmy za darmo?

Czy gdzieś jeszcze można obejrzeć filmy za darmo?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News