Firma zajmująca się grami retro przywróci do życia klasycznego Game Boya

Dłoń trzymająca żółtego GameBoya

Przenośna konsola będzie kompatybilna z prawie 3 tysiącami waszych ulubionych platformowych klasyków.

Firma Analogue specjalizująca się w produkcji konsol do gier i urządzeń w stylu retro zapowiedziała właśnie swój najnowszy produkt. The Pocket będzie czymś, co przypomni nam o klasyku klasyków, czyli Game Boyu od Nintendo.

Konsola będzie w stanie uruchomić 2780 gier, kompatybilnych z Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance bez potrzeby korzystania z emulatorów. Co więcej, w połączeniu z różnymi adapterami, konsola będzie obsługiwała kartridże z innych systemów, jak Game Gear, Neo Geo Pocket Color, czy Atari Lynx.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Konsola zostanie wyposażona w 3,5-calowy ekran 615ppi o rozdzielczości 1600 × 1440, czyli 10-krotnie większej niż oryginalny Game Boy. Urządzenie będzie mogło służyć również jako gadżet do tworzenia muzyki, dzięki cyfrowej technologii Nanoloop, której będzie można używać jako syntezatora i sekwencera.

Konsola ma pojawić się w sprzedaży w 2020 roku w cenie 200 dolarów.

Firma zajmująca się grami retro przywróci do życia klasycznego Game Boya Firma zajmująca się grami retro przywróci do życia klasycznego Game Boya Firma zajmująca się grami retro przywróci do życia klasycznego Game Boya 2 Firma zajmująca się grami retro przywróci do życia klasycznego Game Boya

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News