Categories: markimoda

Harmonia i minimalizm: poznajcie polską markę CYVONYUK

Branża modowa rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie. Tym razem poznajcie CYVONYUK – markę specjalizującą się w minimalistycznych krojach.

CYVONYUK to marka stworzona w 2016 roku przez Aleksandrę Cywoniuk. Projektantka marki z zawodu jest architektem, a jej dyplom magisterski był uznany przez Stowarzyszenie Architektów SARP za jeden z najlepszych w Polsce.

Aleksandra ukończyła kilka szkół w zakresie projektowania ubioru, zdobyła także umiejętności szycia i tworzenia konstrukcji, tak, aby marka, którą tworzy była w jej odczuciu, budowana na solidnym fundamencie. Projektantka podchodzi do mody w przemyślany i precyzyjnie określony sposób.

CYVONYUK to nie tylko marka oferująca ubrania. To koncepcja, spójna na wielu poziomach, poczynając od identyfikacji marki, strony www, przez media społecznościowe, a kończąc na najważniejszym, czyli produkcie. Wszystko jest zaprojektowane i zaplanowane, a co za tym idzie, tworzy jedną całość.

Koncept marki to tworzenie ubrań, które tworzą idealne zestawy, niezależnie od tego, jak zostaną dobrane. Góra gra z każdym dołem, tak, aby minimalizować garderobę, myśleć o niej, jak o określonym zbiorze, stworzonym z idealnych elementów.

Aleksandra Cywoniuk pokazała kolekcję na sezon wiosna-lato 2018. C/02, bo taką nazwę nosi, to przede wszystkim detal i linia sylwetki. Znajdziemy tutaj falbany, marszczenia oraz wiązania. Warto także zwrócić uwagę na takie detale jak kontrastowe stębnowania czy łańcuszki ze stali szlachetnej. Kolorystyka ubrań jest celowo ograniczona do minimum. Przeważają biel, czerń, grafit oraz cielisty beż. Bardzo ważnym jest także to, że marka przywiązuje dużą wagę do jakości tkanin. W wiosenno-letniej odsłonie znajdziemy bawełnę, wiskozę oraz jedwab.

C/02 to miejska opowieść o wspomnieniu ulotnego urlopu na hiszpańskiej riwierze. Zapamiętane obrazy, smak i zapach chcemy przenieść na swoje codzienne życie, pełne rutyny i monotonii. Chcemy zatrzymać w sobie to światło i jednocześnie emanować nim, mieć w sobie niewymuszoną elegancję, doprawioną odrobiną wakacyjnego szaleństwa.

Kolekcja CYVONYUK jest dostępna w sklepie internetowym marki www.cyvonyuk.com, jako marka PREMIUM w selekcji platformy sprzedażowej na www.showroom.pl oraz w butikach:

– Cloudmine na ul. Paryskiej 17 w Warszawie,
– Forum Mody na ul. Focha 1 w Krakowie,
– Górna 10 Studio na ul. Plac Teatralny 1 w Lublinie, – Concept 21 Store na ul. Podgórnej 10/1 w Poznaniu.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

16 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago