Uniqlo otwiera się w Polsce – kiedy i gdzie

Kampania Uniqlo

Uniqlo, japońska marka odzieżowa, otwiera swój pierwszy sklep w Polsce. Firma oferuje minimalistyczne ubrania i akcesoria, które zdobyły już tysiące miłośników na całym świecie. Otwarcie planowane jest już na jesień, a sklep zlokalizowany będzie w samym sercu Warszawy, a dokładniej w Domach Towarowych Wars Sawa Junior. Poznajcie historię marki i jej stylistykę.

Uniqlo – światowy gigant z rodzinnymi korzeniami

Uniqlo jest jednym z konkurentów dla firm takich jak H&M czy Zara. W swoim portfolio ma ponad 2 tysiące sklepów na świecie, a roczne obroty ze sprzedaży plasują się na poziomie 19 milionów dolarów. Jak jednak to wszystko się zaczęło? 

Tadashi Yanai znalazł się w sprzyjającej sytuacji do rozwijania działalności, gdyż na początku lat 70′ odziedziczył po ojcu 22 sklepy krawieckie. Do 1984 roku marka funkcjonowała pod nazwą Ogori Shoji, później Yanai postanowił kreować swoją własną wizję i sieć nazwano Unique Clothing Warehouse. Po kilku latach, nazwa została skrócona, lecz omyłkowo zarejestrowano nazwę jako Uniqlo zamiast Uniclo – i tak pozostało aż do dzisiaj. Marka przyciąga coraz większe zainteresowanie miłośników minimalistycznej mody, a ilość otwieranych sklepów wzrasta z roku na rok.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

Dążymy do tego, aby stać się firmą, która jest pierwszą i najlepszą na świecie – taką, która osiąga to, czego świat nigdy wcześniej nie widział i w znaczący sposób wnosi wkład w społeczeństwo – mówi Tadashi Yanai, przewodniczący, prezes i dyrektor generalny Fast Retailing Group.

 

Uniqlo – stylistyka marki

Uniqlo otwiera się w Polsce - kiedy i gdzie-hiro.pl
zdjęcie: Uniqlo Styling Book

– Niezmiernie cieszymy się, że po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli osobiście spotkać się z klientami i przybliżyć im LifeWear. Decyzję o otwarciu sklepu stacjonarnego oparliśmy na doświadczeniach związanych z funkcjonowaniem sklepu internetowego Uniqlo w Europie. Wierzymy, że warszawski pop-up store pozwoli nam jeszcze lepiej poznać polski rynek i opracować długoterminowe plany z nim związane – mówi prezes Uniqlo Europe, Taku Morikawa. 

Uniqlo otwiera się w Polsce - kiedy i gdzie-hiro.pl
zdjęcie: Uniqlo Styling Book
Uniqlo otwiera się w Polsce - kiedy i gdzie-hiro.pl
zdjęcie: Uniqlo Styling Book
Uniqlo otwiera się w Polsce - kiedy i gdzie-hiro.pl
zdjęcie: Uniqlo Styling Book

Zobacz też: Jacquemus powraca na jesień 2022

Jacquemus powraca na jesień 2022

4,5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News