Hans Zimmer i jego kultowa muzyka

Hans Zimmer i jego kultowa muzyka
Kadr z filmu Incepcja

Hans Zimmer świętował wczoraj swoje 65. urodziny. Niemiecki kompozytor jest autorem wielu kultowych już tematów muzyki filmowej. Swoją karierę rozpoczął w latach 80. Życzymy kolejnych sukcesów i wspominamy niesamowite tematy muzyczne, które kompozytor stworzył w ciągu ostatnich lat.

Król Lew (1994)

Do dzisiaj tragiczna scena z Króla Lwa porusza do łez zarówno dzieci, jak i dorosłych. Za poniższy utwór Zimmer został nagrodzony statuetką Oscara oraz Złotym Globem.

Seria Piraci z Karaibów (2006-2011)

Rwąca do przygody muzyka sprawia, że trylogia Piratów z Karaibów to zapadająca w pamięć historia. Idealna kompozycja do posłuchania w trakcie wyjątkowo ciężkiej pracy lub nauki.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Incepcja (2010)

Film, który wielu widzów zaintrygował i często doprowadził do konfuzji. Hans Zimmer skomponował wzniosłą temat muzyczny, która odpowiada wielowarstwowej, skomplikowanej i nierzadko emocjonującej historii.

Trylogia Mroczny Rycerz (2012)

Z gwiazdorską obsadą Mroczny Rycerz byłby jedynie pół-sukcesem bez odpowiednio mrocznej i cięższej muzyki. Pełne emocji wokale poruszają serce i sprawiają, że z empatią podążamy za losami Bruce’a Wayne’a. Hans Zimmer kolaborował z Jamesem Newtonem Howardem, kompozytorem muzyki m.in. do Szóstego Zmysłu oraz Igrzysk Śmierci.

Interstellar (2014)

Epicki film popularnonaukowy Christophera Nolana zachwycił widzów wizualnie. Koncept filmu to nie tylko emocjonalna fuzja czasu i przestrzeni z ludzką psychiką, która zmusza do myślenia o tym, co znaczymy w obliczu niezmierzonego kosmosu. Hans Zimmer serwuje wolną muzykę w mocno refleksyjnym nastroju.

Tekst: Martyna Posłuszna

Zobacz też: Muzyka do samochodu – 10 kawałków na nocne przejażdżki

Muzyka do samochodu – 10 kawałków na nocne przejażdżki

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News