Słuchawki zasilane energią słoneczną – Adidas x Zound Industries

Słuchawki zasilane energią słoneczną - Adidas x Zound Industries-hiro.pl

Adidas nie ogranicza się tylko do odzieży i akcesoriów sportowych. Tym razem niemiecki gigant łączy siły z Zound Industries, aby stworzyć innowacyjny produkt – słuchawki zasilane energią słoneczną. Nadszedł w końcu moment, aby technologia spotkała się ze sportem i muzyką w najlepszym ich wydaniu. Jak działają te słuchawki? Czy faktycznie dzięki nim uprawianie sportów z ulubioną playlistą stanie się jeszcze przyjemniejsze? Odpowiadamy na pytania i przedstawiamy wyjątkowy model słuchawek Adidasa.

Słuchawki zasilane energią słoneczną – jak są zbudowane

Zarówno energia słoneczna, jak i energia sztucznego światła może być wykorzystana do ładowania słuchawek. RPT-02 SOL przypominają tradycyjne nauszne słuchawki, z tą różnicą, że opaska zawiera tkaninę z ogniwami słonecznymi Powerfoyle, która przekształca światło słoneczne i światło wewnętrzne w energię elektryczną. Co ciekawe, Powerfoyle był wzorowany na sposobie, w jaki rośliny przekształcają energię świetlną w energię chemiczną podczas fotosyntezy! Zaprojektowany przez szwedzki Exeger, Powerfoyle składa się ze stosu arkuszy fotowoltaicznych o grubości 100 atomów.

Słuchawki zasilane energią słoneczną - Adidas x Zound Industries-hiro.pl
zdjęcia: materiały prasowe

“Zbudowane częściowo z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i zasilane światłem, adidas RPT-02 SOL to samoładujące się słuchawki sportowe zaprojektowane tak, aby wytrzymać codzienne wyzwania aktywnego stylu życia” – powiedział Adidas.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W przeciwieństwie do wielu innych materiałów fotowoltaicznych na rynku, które zbierają energię tylko z bezpośredniego światła słonecznego, Powerfoyle jest również w stanie pozyskiwać energię w pochmurne dni z niewidzialnych promieni UV, które przechodzą przez chmury.

Słuchawki zasilane energią słoneczną – wpływ pogody

Adidas zadeklarował, że słuchawki mogą odtwarzać muzykę do 80 godzin na pełnym ładowaniu! A co najlepsze, urządzenie automatycznie zaczyna się ładować w momencie, gdy dostępna jest nawet mała wiązka światła, co pozwoli na skupienie się na ćwiczeniach, a nie nieustającym sprawdzaniem stanu baterii. A chyba nic nie denerwuje tak bardzo jak nagle przerwany dźwięk ulubionego kawałka.

Słuchawki zasilane energią słoneczną - Adidas x Zound Industries-hiro.pl
zdjęcia: materiały prasowe

“To, jak bardzo urządzenie będzie się ładować, jest bezpośrednio równoważne z ilością światła, na które jest wystawione” – powiedział menedżer produktu Zound Industries Anders Olsson. – “Im więcej LUX, tym bardziej urządzenie się ładuje”. 

Noszący mogą zidentyfikować, skąd pochodzi najsilniejsze światło, dzięki wskaźnikowi świetlnemu. Aplikacja Adidas Headphone pozwala również śledzić stan naładowania baterii w czasie rzeczywistym.

Słuchawki zasilane energią słoneczną - Adidas x Zound Industries-hiro.pl
zdjęcia: materiały prasowe

A co z wodą? Producent informuje, że słuchawki są odporne na pot i zachlapanie, a wszystko dzięki stopniowi IPX4. Słuchawki wykonane są w 51% z tworzywa sztucznego, z czego 87% pochodzi z przetworzonego przez konsumentów PC-ABS i nylonu z recyklingu.

Słuchawki zasilane energią słoneczną - Adidas x Zound Industries-hiro
zdjęcia: materiały prasowe

Słuchawki RPT-02 SOL mają trafić do sprzedaży 23 sierpnia.

Zobacz też: 11 propozycji od sportowców, co najlepiej zjeść po treningu

11 propozycji od sportowców, co najlepiej zjeść po treningu

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News